Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Pilvo pūtimas ir vasara

Tėvai, bėgantys per lauką su dviem savo vaikais ir vienu vaiku supantys aukštyn
Tėvai, bėgantys per lauką su dviem savo vaikais ir vienu vaiku supantys aukštyn

Įvadas

Kodėl pilvo pūtimas labiau erzina vasarą?

Daugeliui žmonių vasara yra labiausiai džiuginantis metų laikas: ilgos saulės šviesos valandos, mėgstamų rūbų dėvėjimas ir ilgos vakarienės iki nakties su draugais šiltą vasaros vakarą. Tačiau po vėlyvo vakaro kokteilių su draugais, saldžių užkandžių ir karščio mieste gali atrodyti, kad jūsų virškinimas nusistatęs prieš jus. Karščiausias metų laikas taip pat yra laikas, kai daug žmonių keliauja į kitą šalį, kurių virtuvė gali dirginti virškinimo sistemą. Vasarą daug žmonių jaučia pilvo išsipūtimą.

Pilvo išsipūtimas kartu su meteorizmu yra vieni iš dažniausių virškinimo sistemos simptomų, kuriais skundžiamasi apsilankius pas gydytoją. Tačiau tai dažnai slepiama dėl gėdos arba ignoruojama, nes pacientai ir gydytojai tai nelaiko realia problema. O iš tikrųjų daugelį žmonių kamuoja skausmas ir socialinis diskomfortas dėl pilvo pūtimo ir meteorizmo. Jie gali jaustis nepatogiai dėvėdami aptemptus vasarinius drabužius ir negali mėgautis buvimu su draugais dėl nemalonaus jausmo pilve.

Simptomai

Kas vasarą sukelia pilvo pūtimą?

Žmonių virškinimo sistema yra nuostabi, bet jautri. Nauji patiekalai, kurių jūsų skrandis nepažįsta, saldūs užkandžiai, per daug alkoholio ar gazuotų gėrimų taip pat gali sukelti skrandžio dirginimą. Kaip ir automobilis, kuriam kils problemų važiuojant su naujais degalais, jūsų organizmas pripratęs prie ankstesnės mitybos, todėl yra jautrus pokyčiams.

Virškinimo problemos gali atsirasti įvairiose virškinimo fazėse. Problemų gali kilti prarijus per daug oro, jei valgoma per greitai ar dėl intensyvios dujų gamybos apatinėje žarnyno dalyje. Visų pirma žmonėms, kuriuos vargina pilvo pūtimas, nemalonių virškinimo sistemų pojūčių atsiranda suvalgius tam tikrą kiekį ar tam tikros sudėties maisto. Pilvo skausmas ir išsipūtimas taip pat gali būti susijęs su įtampa, netinkamu virškinimu, hormonų pusiausvyros sutrikimu, oro nurijimu valgant ar tam tikrais vaistais.

Nors vasara yra puikus metas mėgautis gyvenimu su draugais, šeima ar kolegomis, daugeliui žmonių tai yra ir pilvo problemų laikas.

Keksiuko piktograma, vaizduojanti didelį cukraus kiekį mūsų patiekaluose

Per daug cukraus

Taurės ir vyno butelio piktograma, vaizduojanti didelį alkoholio vartojimą

Per daug alkoholio

Gazuotų gėrimų, kaip maisto produkto, kuris gali sukelti dujų kaupimąsi ir pilvo pūtimą, piktograma

Gazuoti gėrimai

Debesų su žaibu piktograma, vaizduojanti stresą

Stresas

Hormonų pusiausvyros sutrikimo piktograma

Hormonų pusiausvyros sutrikimas

Vaistų piktograma

Tam tikri vaistai

 

Priežastys

Jeigu vasaros mėnesiais pajuntate, kad jūsų pilvas išsipūtęs, jaučiatės nepatogiai vilkėdami savo drabužius ar būdami sambūriuose, yra keli dalykai, kuriuos galite padaryti.

Nereceptiniai vaistai Greitą palengvėjimą galima pajusti pavartojus vaistinėse parduodamų vaistų. Tokiuose preparatuose kaip Espumisan® yra specialių sudėtinių dalių, kurios skatina tinkamą dujų transportavimą. Patariama šių vaistų nusipirkti iš anksto ir juos turėti su savimi, jeigu žinote, kad turite polinkį į pilvo pūtimą.

Fizinis aktyvumas Tyrimai rodo, kad nedidelis fizinis aktyvumas gali pagerinti žarnyno dujų pasišalinimą. Pasivaikščiojimas gali išjudinti žarnyną, taigi - padėti išleisti dujų perteklių. Taip pat įrodyta, kad reguliari mankšta padeda nuo pilvo pūtimo ir skausmo menstruacijų metu. Be to, normalų dujų iš organizmo gali trikdyti netaisyklinga laikysena ir gulėjimas.

Švelnus pilvo masažas išilgai storojo žarnyno gali padėti išjudinti žarnyne įstrigusias dujas.

Prevencija

Kaip vasarą išvengti pilvo pūtimo

Kadangi atrodo, kad daugelį problemų sukelia šiuolaikinis gyvenimo būdas, galite imti nemažai priemonių, kurios padės sumažinti pilvo pūtimo problemas. Stebint savo įpročius ir kasdienę veiklą galima išsiaiškinti ir pašalinti priežastis.

 

  Prie stalo valgo jauni tėvai, apsirengę verslo stiliaus drabužiais, tarp jų sėdi vaikas. Jie juokiasi ir gerai leidžia laiką
  Prie stalo valgo jauni tėvai, apsirengę verslo stiliaus drabužiais, tarp jų sėdi vaikas. Jie juokiasi ir gerai leidžia laiką

  Maisto ir situacijų, dėl kurių jaučiatės išsipūtę, išsiaiškinimas ir vengimas
  Ar išsipučiate pavartoję tam tikrų maisto produktų ar patiekalų? Ar jūsų organizmas reaguoja į tam tikras situacijas, galbūt streso metu? Ar jaučiatės išsipūtusi prasidėjus menstruacijoms?

  Jauna moteris ilgais rudais plaukais rankoje laiko aukštą stiklinę ir per šiaudelį geria gazuotą gėrimą.
  Jauna moteris ilgais rudais plaukais rankoje laiko aukštą stiklinę ir per šiaudelį geria gazuotą gėrimą.

  Venkite maisto, kuris skatina pilvo pūtimą Yra žinoma, kad pilvo pūtimą
  sukelia alkoholis, cigaretės ir gazuoti gėrimai. Jų atsisakymas gali būti pirmas žingsnis į geresnę savijautą.

  Moteris pila vaistą iš buteliuko į savo kairę ranką.
  Moteris pila vaistą iš buteliuko į savo kairę ranką.

  Nereceptiniai vaista
  i Greitą palengvėjimą galima pajusti suvartojus vaistines parduodamų vaistų. Tokiuose preparatuose kaip Espumisan® yra specialių sudėtinių dalių, kurios skatina tinkamą dujų .

  Moteris ir vyras priklaupę šalikelėje žiūri vienas į kitą besirišdami bėgiojimo batelių raištelius
  Moteris ir vyras priklaupę šalikelėje žiūri vienas į kitą besirišdami bėgiojimo batelių raištelius

  Fizinis aktyvumas
  Tyrimai rodo, kad nedidelis fizinis aktyvumas gali pagerinti žarnyno dujų pasišalinimą. Pasivaikščiojimas gali išjudinti žarnyną, taigi - padėti išleisti dujų perteklių. Taip pat įrodyta, kad reguliari mankšta padeda nuo pilvo pūtimo ir skausmo menstruacijų metu. Be to, normalų dujų iš organizmo gali trikdyti netaisyklinga laikysena ir gulėjimas.

  Pagalba

  Espumisan® - greita pagalba, kai pučia pilvą!

  Dujų formavimasis ir išleidimas yra normalūs reiškiniai. Tačiau šiuolaikinis gyvenimo būdas gali pareikalauti daug pastangų. Įtemptas darbas, siekis suderinti pomėgius, šeimos gyvenimą ir visuomeninę veiklą gali kelti stresą ir skatinti pernelyg riebiai maitintis ar vartoti kitokį nesveiką maistą. Mūsų virškinimo sistema neįstengia su tuo susitvarkyti, tad gaminasi daug dujų. Jos kaupiasi pilve, todėl jaučiamės pilni ir išsipūtę. Diskomfortas pilve ir nekontroliuojamo dujų išleidimo baimė daugeliui žmonių savaime yra streso šaltinis.

  Simetikonas, Espumisan® veiklioji medžiaga, suteikia greitą ir patikimą palengvėjimą. Įrodyta, kad veiklioji medžiaga simetikonas yra veiksmingas preparatas nuo pilvo pūtimo. Viena Espumisan® veikliosios medžiagos dozė greitai palengvina daugelį su dujomis susijusių simptomų, pvz., meteorizmą.

  Espumisan® sudėtyje yra veikliosios medžiagos simetikono, kuris pakeičia dujų burbuliukų, esančių maiste ir virškinamojo trakto gleivinėje, paviršiaus įtampą, ir dėl to jie subliūkšta. Atpalaiduotos dujos gali būti absorbuojamos arba, veikiant žarnų peristaltikai, pašalinamos.

  Espumisan® Easy* 125 mg burnoje tirpstančios granulės

  Espumisan® Easy burnoje tirpstančios granulės, kurių vienoje dozėje yra 125 mg simetikono, veiksmingam virškinimo sistemos sutrikimo simptomų, kuriuos sukelia dujos, palengvinimui.

  Espumisan<sup>®</sup> Easy* 125 mg burnoje tirpstančių granulių pakuotė *Medicinos priemonė
  Espumisan<sup>®</sup> Easy* 125 mg burnoje tirpstančių granulių pakuotė *Medicinos priemonė

  Espumisan® dozavimo formų įvairovė jūsų poreikiams

  Trys draugės geria kavą ir gerai leidžia laiką, kalbėdamos apie meteorizmą ir Espumisan<sup>®</sup>. Priekyje – Espumisan<sup>®</sup> 40 mg kapsulių pakuotės nuotrauka

  Espumisan® 40 mg minkštosios kapsulės

  Veiksmingam virškinimo trakto sutrikimų, kurie pasireiškia meteorizmu, simptominiam gydymui.

  Laimingas tėvas, apkabinęs besijuokiančią dukrą, išgėrusią Espumisan<sup>®</sup> L 40 mg geriamųjų lašų (emulsijos)

  Espumisan® L 40 mg/ml geriamieji lašai (emulsija)

  Lengvai nuryjami geriamieji lašai (emulsija), kurių vienoje dozėje yra 40 mg simetikono.

  Espumisan® Easy* 125 mg burnoje tirpstančios granulės *Medicinos priemonė

  Inovatyvi granulių forma pilvo pūtimui mažinti lengvai ir diskretiškai – nereikia užgerti vandeniu.

  Espumisan® TV reklama