Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Pilvo pūtimas ir stresas

Šviesiaplaukė jauna moteris į kasą supintais plaukais sėdi prie rašomojo stalo ir lapeliuose rašo pastabas
Šviesiaplaukė jauna moteris į kasą supintais plaukais sėdi prie rašomojo stalo ir lapeliuose rašo pastabas

Įvadas

Ar stresas gali sukelti pilvo pūtimą?

Gyvename spartaus gyvenimo tempo pasaulyje, kuriame kyla tokių iššūkių, apie kuriuos vyresnės kartos net nebūtų pagalvojusios. Jeigu organizmas į stresą reaguoja pilvo pūtimu, žinokite – taip yra ne tik jums. Pilvo pūtimą ir meteorizmą patiria ir vyrai, ir moterys. Mūsų organizmas yra nuostabi sistema, gebanti maistą paversti energija. Vykstant šiam procesui jūsų virškinimo sistemoje gaminasi dujos, išsipučia pilvas ir pučia vidurius. Kodėl taip nutinka? Ar tai gali provokuoti stresas?

Priežastys

Kodėl stresas sukelia pilvo pūtimą?

Šiuolaikiniame pasaulyje gyvename įtemptą gyvenimą – per naktį sėdime rengdami projektus, valgome vėlai vakare po ilgos darbo dienos arba po darbo išgeriame per daug gėrimų. Kartais pietus valgome stovėdami, nes per įtemptą dieną turime vos kelias laisvas minutes. Arba suvalgome ką nors nesveiko, kad gautume būtinos energijos prieš svarbų pristatymą ar susirinkimą.

Pareigos darbe ir namuose gali būti streso šaltinis, o prasta mityba gali prisidėti prie virškinimo problemų. Tai patyrėme visi – bėgiojimas apie mažylius, greitas užkandis tarp namų ruošos ir vaikų priežiūros arba kol kūdikis nusnaus 15 minučių. Galiausiai, džiaugiamės, kad turime laiko perkąsti bent kažką. Žinoma, smagu, kai namai pilni veiklos, tačiau tai gali kelti papildomą stresą ir paskatinti nenormalų valgymą. Dažnai pirmenybė teikiama laimingų namų atmosferos kūrimui visiems šeimos nariams, o mintis apie sveiką mitybą net neateina į galvą. Nepriklausomai nuo lyties, pilvo pūtimas ir nekontroliuojamas meteorizmas gali kelti kasdienį stresą.

Šiuolaikiška moteris su dideliais akiniais nuo saulės ir ilgu smėlio spalvos paltu eina per gatvę, dešinėje rankoje laikydama mobilųjį telefoną
Šiuolaikiška moteris su dideliais akiniais nuo saulės ir ilgu smėlio spalvos paltu eina per gatvę, dešinėje rankoje laikydama mobilųjį telefoną

Nerimas

Nerimas ir pilvo pūtimas

Nors neabejojama, kad svarbus veiksnys yra mityba, prie bendro nerimo gali prisidėti visų formų įtampa ir namuose, ir darbe. Tai savo ruožtu gali sukelti pilvo pūtimą. Ši pilvo pūtimo priežastis moksliniuose tyrimuose nustatyta iki 30 % amerikiečių. Kadangi nerimas lengvai nepraeina, organizmas reaguoja fiziniu lygiu ir gali paveikti virškinimo sistemos nervus. Tai gali sukelti, pavyzdžiui, dirgliosios žarnos sindromą.

Kita

Kitos pilvo pūtimo priežastys

Tai, kad susidaro dujų, yra normalu. Taip pat normalu jas išleisti. Tačiau skirtingų žmonių organizme susidarančių dujų tūris ir jų susidarymo dažnumas labai skiriasi. Didelį pilvo pūtimą ir meteorizmą gali sukelti skirtingi dalykai.

Pilvo pūtimo ir dujų kaupimosi mechanizmas yra sudėtingas. Bet kuriuo metu vidutinio žmogaus virškinimo sistemoje yra 100–200 cm3 dujų. Dujų tūris padidėja nurijus oro ar išgėrus gazuotų gėrimų. Paprastai šios dujos absorbuojamos į kraujotaką ir mes jas iškvepiame. Arba jos tiesiog pašalinamos per išangę. Jeigu ši sistema sutrikdoma, dujų perteklius gali kauptis mažų burbuliukų pavidalu, o tai sukelia pilnumo jausmą ir pilvo pūtimą.

  Prie stalo valgo jauni tėvai, apsirengę verslo stiliaus drabužiais, tarp jų sėdi vaikas. Jie juokiasi ir gerai leidžia laiką
  Prie stalo valgo jauni tėvai, apsirengę verslo stiliaus drabužiais, tarp jų sėdi vaikas. Jie juokiasi ir gerai leidžia laiką

  Alergija maistui ir tam tikro maisto netoleravimas gali sukelti pilvo pūtimą dėl to, kad organizmas negali tam tikro maisto produktų tinkamai suvirškinti.

  Virtuvėje stovintis žmogus uogomis puošia tortą. Ant darbastalio yra keli keksiukai
  Virtuvėje stovintis žmogus uogomis puošia tortą. Ant darbastalio yra keli keksiukai

  Per daug cukraus, per daug ankštinių ar daug skaidulų jūsų mityboje gali sukelti problemų, nes dėl nesuvirškinto maisto gaminasi dujos. Dažna pilvo sudirgimo priežastis yra naujų patiekalų ragavimas keliaujant svečiose šalyse.

  Jauna moteris, kurią vargina pilvo pūtimas menstruacijų metu, susigūžusi ant grindų ir kaire ranka susiėmusi už pilvo
  Jauna moteris, kurią vargina pilvo pūtimas menstruacijų metu, susigūžusi ant grindų ir kaire ranka susiėmusi už pilvo

  Daug moterų skundžiasi, kad patiria pilvo pūtimą menstruacijų metu. Hormonų pusiausvyros sutrikimas gali sulėtinti virškinimo sistemos darbą ir taip sukelia pilvo pūtimą.

  Pilvo pūtimo varginama nėščia moteris užsimerkusi sėdi ant sofos. Partneris ją ramina ir laiko apglėbęs rankomis
  Pilvo pūtimo varginama nėščia moteris užsimerkusi sėdi ant sofos. Partneris ją ramina ir laiko apglėbęs rankomis

  Panašiai kaip menstruacijų metu, pilvo pūtimas gali atsirasti ir nėštumo metu.

  Prevencija

  Ko reikėtų imtis dėl streso sukeliamo pilvo pūtimo?

  Tyrimai parodė, kad didesnis fizinis aktyvumas padeda virškinti ir judėti susikaupusioms dujoms. Tai gali būti geras patarimas ilgai sėdintiems prie rašomojo stalo ar dėl kitų priežasčių pasyviai gyvenantiems žmonėms. Įrodyta, kad net šiek tiek padidinus fizinį aktyvumą ir taip suteikiant kitokios naudos sveikatai, dujos lengviau keliauja virškinimo sistema ir mažiau kaupiasi organizme.

  Jeigu žinote savo pilvo pūtimo priežastį, pirmas veiksmas, kurį reikėtų atlikti – pašalinti ją iš kasdienio gyvenimo.

  Palengvinimas

  Kas padeda nuo pilvo pūtimo?

  Štai ir vėl: ką tik pavalgėte pietus ir pilve vėl jaučiate pilnumą. Pateikiame kelis patarimus, kaip sumažinti pilvo pūtimą:   

  Švelnus pilvo masažavimas išilgai storojo žarnyno gali padėti išjudinti žarnose įstrigusias dujas. 

  Fizinis aktyvumas spvz., pasivaikščiojimas, gali išjudinti žarnas, o tai padės išleisti dujų perteklių. Taip pat įrodyta, kad reguliari mankšta padeda nuo pilvo pūtimo menstruacijų metu.  

  Įrodyta, kad Espumisan® yra veiksmingas preparatas nuo pilvo pūtimo ir meteorizmo. Viena Espumisan® dozė greitai palengvina daugybę su dujomis susijusių simptomų, pvz., meteorizmą ar pilvo pūtimą. Veiklioji medžiaga simetikonas pakeičia dujų burbuliukų, susidarančių virškinimo sistemoje, paviršiaus įtampą ir išlaisvina dujas, o tuomet jos gali būti absorbuojamos arba išleidžiamos. 

  Virškinimo sistema, nurimusi po Espumisan<sup>®</sup>, kurio veiklioji medžiaga simetikonas, pavartojimo, buvo išlaisvintos dujos, piktograma

  Espumisan®

  Sportbačio piktograma, vaizduojanti fizinį aktyvumą

  Fizinis aktyvumas

  Liemens su rankomis, švelniai masažuojančiomis pilvą, piktograma

  Švelnus pilvo masažas

  Pagalba

  Espumisan® – greita pagalba, kai pučia pilvą!

  Dujų formavimasis ir pasišalinimas yra normalūs reiškiniai. Tačiau šiuolaikinis gyvenimo būdas gali pareikalauti daug pastangų. Įtemptas darbas, siekis suderinti pomėgius, šeimos gyvenimą ir visuomeninę veiklą gali kelti stresą ir skatinti pernelyg riebiai maitintis ar vartoti kitokį nesveiką maistą. Mūsų virškinimo sistema neįstengia su tuo susitvarkyti, tad gaminasi daug dujų. Jos kaupiasi pilve, todėl jaučiamės pilni ir išsipūtę. Diskomfortas pilve ir nekontroliuojamo dujų pasišalinimo baimė daugeliui žmonių savaime yra streso šaltinis.

  Simetikonas, Espumisan® veiklioji medžiaga, suteikia greitą ir patikimą palengvėjimą. Įrodyta, kad veiklioji medžiaga simetikonas yra veiksmingas preparatas nuo pilvo pūtimo bei meteorizmo. Viena Espumisan® veikliosios medžiagos dozė greitai palengvina daugelį su dujomis susijusių simptomų, pvz., meteorizmą ir pilvo pūtimą.

  Espumisan® sudėtyje yra veikliosios medžiagos simetikono, kuris pakeičia dujų burbuliukų, esančių maiste ir virškinamojo trakto gleivinėje, paviršiaus įtampą, ir dėl to jie subliūkšta. Atpalaiduotos dujos gali būti absorbuojamos arba, veikiant žarnų peristaltikai, pašalinamos.

  Espumisan® Easy* 125 mg burnoje tirpstančios granulės

  Espumisan® granulės, kurių vienoje dozėje yra 125 mg simetikono, veiksmingam virškinimo sistemos sutrikimo simptomų, kuriuos sukelia dujos, palengvinimui.

  Espumisan<sup>®</sup> Easy pakuotė
  Espumisan<sup>®</sup> Easy pakuotė

  Espumisan® dozavimo formų įvairovė jūsų poreikiams

  Trys draugės geria kavą ir gerai leidžia laiką, kalbėdamos apie meteorizmą ir Espumisan<sup>®</sup>. Priekyje – Espumisan<sup>®</sup> 40 mg kapsulių pakuotės nuotrauka

  Espumisan® 40 mg minkštosios kapsulės

  Veiksmingam virškinimo trakto sutrikimų, kurie pasireiškia meteorizmu, simptominiam gydymui.

  Laimingas tėvas, apkabinęs besijuokiančią dukrą, išgėrusią Espumisan<sup>®</sup> L 40 mg geriamųjų lašų (emulsijos)

  Espumisan® L 40 mg/ml geriamieji lašai (emulsija)

  Lengvai nuryjami geriamieji lašai (emulsija), kurių vienoje dozėje yra 40 mg simetikono.

  Espumisan® Easy* 125 mg burnoje tirpstančios granulės *Medicinos priemonė

  Inovatyvi granulių forma pilvo pūtimui mažinti lengvai ir diskretiškai – nereikia užgerti vandeniu.

  Espumisan® TV reklama