Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Pilvo pūtimas ir nėštumas

Nėščia moteris, nekamuojama pilvo pūtimo, sėdi ir šypsosi glostydama pilvą
Nėščia moteris, nekamuojama pilvo pūtimo, sėdi ir šypsosi glostydama pilvą

Įvadas

Pilvo pūtimas

Pirmiausia, jei vargina pilvo pūtimas, žinokite - ne jus vieną. Ir vyrai, ir moterys nuo pilvo pūtimo kenčia dėl daugelio priežasčių. Pilvo pūtimas arba meteorizmas (pernelyg gausus dujų išleidimas) pasireiškia daugybei žmonių. Mūsų organizmas yra nuostabi sistema, kuri geba maistą paversti energija ir užauginti naują gyvybę. Pats savaime nėštumas yra nuostabus, bet daugumai moterų jis nepraeina be diskomforto. Šiam ypatingam laikotarpiui, deja, gali būti būdingi ir pilvo spazmai bei pilvo pūtimas. Faktiškai pilvo pūtimas yra itin dažnas nepageidaujamas poveikis - viename tyrime nurodoma 49 % jo patrijančių tiriamųjų. Kodėl taip nutinka?

Priežastys

Kas yra pilvo pūtimas nėštumo metu?

Nėštumas atneša daug pokyčių. Labai padaugėja hormonų, kurie padeda kūdikiui augti. Vienas iš naujo hormonų lygio nepageidaujamų reiškinių yra pūtimo jausmas dėl dujų pertekliaus. Tai natūralus organizmo poveikis ruošiant aplinką kūdikiui augti.

Atsiradimas

Kada ir kodėl atsiranda pilvo pūtimas nėštumo metu?

Nėštumo pradžioje gaminamos ir didesniais kiekiais išskiriamos natūralios cheminės medžiagos, vadinamos hormonais, kad padėtų užaugti gimdos gleivinei ir suteiktų kūdikiui būtinų maisto medžiagų. Šie hormonai, progesteronas ir estrogenas, daro ir kitokį poveikį. Progesteronas atpalaiduoja raumenis ir taip sulėtina virškinimą organizme. Maistas lieka nesuvirškintas, dėl to kaupiasi daugiau dujų. Padidėjęs estrogeno kiekis taip pat gali pasireikšti tokiu poveikiu, taip pat vandens kaupimu, sukeliančiu skausmą ir pilvo išsipūtimą.

Vėlesniu nėštumo laikotarpiu, kai gimda auga, keičiasi jos forma ir padėtis, kad apsaugotų kūdikį, jos judėjimas gali kliudyti kitiems organams ir sukelti vidurių užkietėjimą bei dujų perteklių. Tai gali lemti pilvo pūtimo jausmą.

Pilvo pūtimo varginama nėščia moteris užsimerkusi sėdi ant sofos. Partneris ją ramina ir laiko apglėbęs rankomis
Pilvo pūtimo varginama nėščia moteris užsimerkusi sėdi ant sofos. Partneris ją ramina ir laiko apglėbęs rankomis

Prevencija

Kaip galima išvengti pilvo pūtimo nėštumo metu?

Pilvo pūtimo simptomai ir nėščios moters organizmo kūno pokyčiai yra kūdikio augimo proceso dalis. Nors ši būklė yra natūrali ir visiškai normali, simptomų neturėtumėte jausti. Šiek tiek pakeitus gyvenimo būdą pilvo pūtimas gali sumažėti.

  Šviesiaplaukė moteris trumpai kirptais plaukais ruošia tirštąjį kokteilį iš ananasų ir įvairių vaisių
  Šviesiaplaukė moteris trumpai kirptais plaukais ruošia tirštąjį kokteilį iš ananasų ir įvairių vaisių

  Gali pagelbėti mažo druskos kiekio dieta, papildyta vaisiais, daržovėmis ir liesais baltymais, perdirbto maisto vengimas. Šiam procesui taip pat gali padėti didesnis kiekis vandens (jis naudingas visuomet). Net ir nedaug padidėjęs fizinis aktyvumas taip pat padeda virškinti ir judėti susikaupusioms dujoms.

  Kviečių laukas skaisčioje saulėje
  Kviečių laukas skaisčioje saulėje

  Kai kuriems žmonėms pilvo pūtimą sukelia kviečiai, ypač jeigu žmogus serga celiakija arba netoleruoja glitimo. Celiakija serga iki 1 % populiacijos, taigi ji yra dažnesnė, nei manote!

  Gazuoti gėrimai
  Gazuoti gėrimai

  Neabejojama, kad dujų kaupimąsi organizme gali sukelti gazuoti gėrimai, į kuriuos pridėta anglies dioksido burbuliukų. Šios dujos patenka tiesiai į mūsų virškinimo sistemą.

  Rankos, ant mažo stalelio lupančios svogūną, kuriame yra fruktanų, sukeliančių pilvo pūtimą.
  Rankos, ant mažo stalelio lupančios svogūną, kuriame yra fruktanų, sukeliančių pilvo pūtimą.

  Svogūnuose yra fruktanų - ten tikros rūšies skaidulų, sukeliančių pilvo pūtimą. Panašiu poveikiu pasižymi ir česnakai. Kiekvienu atveju galima rasti kviečių, svogūnų ar gazuotų gėrimų alternatyvų ir pakeisti šias medžiagas savo racione.

  Kitos priežastys

  Kiti su nėštumu ir pilvo pūtimu susiję negalavimai

  Kaip minėta, gimdos pokyčiai vėlyvuoju nėštumo laikotarpiu gali sukelti pilvo pūtimą ir vidurių užkietėjimą. Išeitis galėtų būti probiotikai ir vidurius minkštinantys preparatai, nes įprasti vidurius laisvinantys vaistai nėščioms moterims, ko gero, netiks. Prieš vartodama vaistą visuomet perskaitykite pakuotės lapelį ir pasitarkite su gydytoju.

  Jeigu anksčiau sirgote kokia nors liga, pvz., dirgliosios žarnos sindromu, nėštumo metu ji gali paūmėti. Pasitarkite su savo sveikatos priežiūros specialistu ir raskite jums tinkamą sprendimą.

  Gali atsirasti kitų negalavimų, būdingų nėštumui ir sukeliančių pilvo pūtimą. Paskutiniame nėštumo trimestre susitraukiant kūno raumenims gali pasireikšti netikri sąrėmiai. Šie susitraukimai yra nereguliarūs ir trunka iki 2 minučių. Kai gimda išsiplečia, atsiranda apvaliojo gimdos raiščio skausmas - skauda apatinėje pilvo dalyje.

   

  Kada reikia kreiptis į gydytoją?

  Pilvo pūtimas dažniausiai nėra , tačiau kai kuriais atvejais savo būklę reikia atidžiai stebėti. Krentant svoriui, atsiradus galvos svaigimui ir dažniems pykinimo ar viduriavimo protrūkiams reikėtų pasitarti su gydytoju. Jeigu abejojate dėl vaistų geriau pasikonsultuoti su gydytoju ir gauti pritarimą. Besilaukiančios moterys gali vartoti ne visus vaistus.

  Palengvinimas

  Kas padeda nuo pilvo pūtimo?

  Toliau pateikiame keletą patarimų, kaip sumažinti vidurių pūtimą:

  Įrodyta, kad Espumisan® veiklioji medžiaga simetikonas yra veiksmingas preparatas nuo pilvo pūtimo. Viena Espumisan® veikliosios medžiagos dozė greitai palengvina daugelį su dujomis susijusių simptomų, pvz., meteorizmą. Veiklioji medžiaga simetikonas pakeičia dujų burbuliukų, susidarančių virškinimo sistemoje, paviršiaus įtampą ir išlaisvina dujas. Tuomet dujos gali būti absorbuojamos arba išleidžiamos, o tai padeda nuraminti jūsų pilvą ir numalšinti kitus simptomus, pvz., nerimą ir socialinį nerimą dėl pilvo pūtimo.

  Fizinis aktyvumas, pvz. pasivaikščiojimas, gali išjudinti žarnas, o tai padės išleisti dujų perteklių. Taip pat įrodyta, kad reguliari mankšta padeda nuo pilvo pūtimo menstruacijų metu ir meteorizmo. Nors nėštumo metu reikia būti atsargioms, galima atlikti lengvą mankštą

  Virškinimo sistema, nurimusi po Espumisan<sup>®</sup>, kurio veiklioji medžiaga simetikonas, pavartojimo, kai buvo išlaisvintos dujos, piktograma

  Espumisan®

  Sportbačio piktograma, vaizduojanti fizinį aktyvumą

  Fizinis aktyvumas

  Espumisan® pagalba

  Espumisan® - greitas palengvinimas bet kur ir bet kada!

  Dujų formavimasis ir pasišalinimas yra normalūs reiškiniai. Tačiau šiuolaikinis gyvenimo būdas gali pareikalauti daug pastangų. Įtemptas darbas, siekis suderinti pomėgius, šeimos gyvenimą ir visuomeninę veiklą gali kelti stresą ir skatinti pernelyg riebiai maitintis ar vartoti kitokį nesveiką maistą. Mūsų virškinimo sistema neįstengia su tuo susitvarkyti, tad gaminasi daug dujų. Jos kaupiasi pilve, todėl jaučiamės pilni ir išsipūtę. Diskomfortas pilve ir nekontroliuojamo dujų išleidimo baimė daugeliui žmonių savaime yra streso šaltinis.

  Simetikonas, Espumisan® veiklioji medžiaga, suteikia greitą ir patikimą palengvėjimą. Įrodyta, kad veiklioji medžiaga simetikonas yra veiksmingas preparatas nuo pilvo pūtimo. Viena Espumisan® veikliosios medžiagos dozė greitai palengvina daugelį su dujomis susijusių simptomų, pvz., meteorizmą.

  Espumisan® sudėtyje yra veikliosios medžiagos simetikono, kuris pakeičia dujų burbuliukų, esančių maiste ir virškinamojo trakto gleivinėje, paviršiaus įtampą, ir dėl to jie subliūkšta. Atpalaiduotos dujos gali būti absorbuojamos arba, veikiant žarnų peristaltikai, pašalinamos.

  Espumisan® 40 mg minkštosios kapsulės

  Veiksmingam virškinimo trakto sutrikimų, kurie pasireiškia meteorizmu, simptominiam gydymui.

  Espumisan<sup>®</sup> 40 mg kapsulių pakuotė
  Espumisan<sup>®</sup> 40 mg kapsulių pakuotė

  Espumisan® dozavimo formų įvairovė jūsų poreikiams

  Trys draugės geria kavą ir gerai leidžia laiką, kalbėdamos apie meteorizmą ir Espumisan<sup>®</sup>. Priekyje – Espumisan<sup>®</sup> 40 mg kapsulių pakuotės nuotrauka

  Espumisan® 40 mg minkštosios kapsulės

  Veiksmingam virškinimo trakto sutrikimų, kurie pasireiškia meteorizmu, simptominiam gydymui.

  Laimingas tėvas, apkabinęs besijuokiančią dukrą, išgėrusią Espumisan<sup>®</sup> L 40 mg geriamųjų lašų (emulsijos)

  Espumisan® L 40 mg/ml geriamieji lašai (emulsija)

  Lengvai nuryjami geriamieji lašai (emulsija), kurių vienoje dozėje yra 40 mg simetikono.

  Espumisan® Easy* 125 mg burnoje tirpstančios granulės *Medicinos priemonė

  Inovatyvi granulių forma pilvo pūtimui mažinti lengvai ir diskretiškai – nereikia užgerti vandeniu.

  Espumisan® TV reklama