Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Kūdikių pilvo diegliai

Laimingas kūdikis, gulintis ant besišypsančios motinos, smalsiai žiūri į kamerą
Laimingas kūdikis, gulintis ant besišypsančios motinos, smalsiai žiūri į kamerą

 

Kas yra kūdikių pilvo diegliai?

Kūdikiai yra nauji žmonės mūsų pasaulyje. Jie nuolat ką nors atranda tyrinėdami save ir savo aplinką. Ne visi šie atradimai malonūs, o vienintelis būdas išreikšti nemalonius pojūčius, žinoma, yra verkimas. Verkimas dieną gali kelti tėvams įtampą, o naktį – neleisti miegoti. Ko gi tie kūdikiai nori?

Nors verkimas yra normalus dalykas, daugeliui tėvų tenka išgyventi nuolatinį ir nepaaiškinamą savo kūdikio verkimą, o tai gali kelti didžiulę įtampą šeimai. Dėl pilvo dieglių, apibūdinamų kaip verkimas ilgiau nei tris valandas per parą tris dienas per savaitę, kūdikis dieną dažnai būna mieguistas, o verkimo pikas paprastai yra vėlyva popietė arba vakaras.

Po 3–4 mėnesių simptomai dažniausiai išnyksta, tad šis sutrikimas taip pat vadinamas trijų mėnesių pilvo diegliais. Jie vargina apie 10–30 % pasaulio vaikų.

Priežastys

Kodėl mano kūdikis nenustoja verkti?

Šia tema atlikta daug tyrimų, o jų rezultatai yra prieštaringi. Vis dėlto atrodo, kad dažniausia kūdikių pilvo dieglių priežastis yra virškinimo sistemos sutrikimai, pvz., angliavandenių absorbcijos sutrikimai. Angliavandenių likučių fermentacija paskatina anglies dioksido ir vandenilio susidarymą. Dauguma tėvų simptomus apibūdina kaip pilvo gurgesį ir meteorizmą, o tai yra dar vienas virškinimo sistemos problemų požymis.

Jauna motina glaudžia prie krūtinės verkiantį kūdikį, kad palengvintų dieglius
Jauna motina glaudžia prie krūtinės verkiantį kūdikį, kad palengvintų dieglius

Nerimas

Kokius pojūčius sukelia kūdikių pilvo diegliai? Simptomai

Pilvo dieglių varginamo kūdikio verksmas apibūdinamas kaip garsus, aukšto tono ir veriantis. Jis gali tęstis valandas. Kūdikis nenurimsta guodžiamas, pamaitinus ar pakeitus sauskelnes. Mažylio kūnas įsitempęs, kartais jis sulenkia rankas ir kojas. Kūdikio pilvelis gali būti padidėjęs ar sukietėjęs, gurgėti, mažylis gali kartkartėmis išleisti dujų.

 

Ar reikėtų kreiptis į gydytoją?

Jeigu kūdikis dažnai verkia neįprastai ilgai arba be perstojo, visada verta kreiptis į gydytoją. Atlikus nuodugnią apžiūrą galima atmesti kitas ūmaus kūdikio verkimo priežastis, pvz., infekcijas ar traumą. Kūdikių pilvo dieglių dažnis tarp krūtimi žindomų ir mišinukais maitinamų kūdikių yra toks pat. Vis dėlto pašalinus iš motinos mitybos karvių pieną galima tikėtis teigiamo poveikio kūdikio pilvo diegliams (laktozės netoleravimas kūdikiams mažai tikėtinas, kita vertus, karvių pieno baltymai gali sukelti kūdikių pilvo dieglius).

Prevencija

Kaip padėti kūdikiui pašalinti dujas, kad jis galiausiai užmigtų?

Čia pateikiame kelis paprastus patarimus, kurie gali padėti: pamaitintą kūdikį reikėtų palaikyti statmenai, kad išeitų prarytas didelis oro kiekis. Pastebėta, kad nuramina ir padeda nestiprus kūdikio pilvelio spustelėjimas. Kūdikių pilvo diegliams palengvinti plačiai naudojami nereceptiniai vaistai, pvz., Espumisan®. Jo veiklioji medžiaga simetikonas yra neabsorbuojama, puikiai toleruojama.

 

Espumisan® – greitas palengvinimas kūdikių pilvo dieglių varginamam vaikui!

Kūdikių pilvo diegliai yra dažnas mažų vaikų negalavimas. Nuolatinės virškinimo problemos gali kelti kūdikiui didelį diskomfortą, jau nekalbant apie tėvų kančias ir bemieges naktis. O kur dar įprastas kūdikio stresas tyrinėjant savo aplinką! Visgi virškinimo problemų galima išvengti. Greta diskomforto dėl intensyvaus dujų formavimosi pilvelyje, mažylis kankinasi negalėdamas pasakyti, kas nutiko.

Espumisan® veiklioji medžiaga simetikonas greitai ir patikimai palengvina kūdikių pilvo diegliams būdingą diskomfortą. Ši medžiaga yra patikimas ir veiksmingas preparatas nuo pilvo pūtimo. Simetikonas keičia dujų burbuliukų, esančių maiste ir virškinamojo trakto gleivinėje, paviršiaus įtampą, ir dėl to jie subliūkšta. Atpalaiduotos dujos gali būti absorbuojamos arba, veikiant žarnų peristaltikai, pašalinamos.

Tyrimai parodė, kad simetikonas padėjo iki 80 % šeimų ir reikšmingai pagerino jų gyvenimą.

Espumisan® L 40 mg/ml geriamieji lašai (emulsija)

Lengvai nuryjami geriamieji lašai (emulsija), kurių vienoje dozėje yra 40 mg simetikono.

Laimingas tėvas, apkabinęs besijuokiančią dukrą, išgėrusią Espumisan<sup>®</sup> L 40 mg geriamųjų lašų (emulsijos)
Laimingas tėvas, apkabinęs besijuokiančią dukrą, išgėrusią Espumisan<sup>®</sup> L 40 mg geriamųjų lašų (emulsijos)

Espumisan® dozavimo formų įvairovė jūsų poreikiams

Trys draugės geria kavą ir gerai leidžia laiką, kalbėdamos apie meteorizmą ir Espumisan<sup>®</sup>. Priekyje – Espumisan<sup>®</sup> 40 mg kapsulių pakuotės nuotrauka

Espumisan® 40 mg minkštosios kapsulės

Veiksmingam virškinimo trakto sutrikimų, kurie pasireiškia meteorizmu, simptominiam gydymui.

Laimingas tėvas, apkabinęs besijuokiančią dukrą, išgėrusią Espumisan<sup>®</sup> L 40 mg geriamųjų lašų (emulsijos)

Espumisan® L 40 mg/ml geriamieji lašai (emulsija)

Lengvai nuryjami geriamieji lašai (emulsija), kurių vienoje dozėje yra 40 mg simetikono.

Espumisan® Easy* 125 mg burnoje tirpstančios granulės *Medicinos priemonė

Inovatyvi granulių forma pilvo pūtimui mažinti lengvai ir diskretiškai – nereikia užgerti vandeniu.

Espumisan® TV reklama