Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Baltasis triukšmas

Jauna motina užmerktomis akimis glaudžia prie krūtinės miegantį kūdikį
Jauna motina užmerktomis akimis glaudžia prie krūtinės miegantį kūdikį

Įvadas

Kas yra baltasis triukšmas kūdikiams?

Beveik visi tėvai kada nors patirs arba jau patyrė problemų bandydami nuraminti vaiką, kai ateina laikas miegoti. Neramus vaikas gali neleisti tėvams miegoti visą naktį. Be pamaitinimo ir guodimo, yra papildomų dalykų, kuriuos tėvai gali pasitelkti norėdami nuraminti mažylį. Įrodyta, kad kūdikiams padeda užmigti baltasis triukšmas.

Baltasis triukšmas yra bendrasis terminas, kuriuo apibūdinami monotoniški relaksaciniai garsai, pvz., lietaus ar vandenyno ošimo. Kai kalbame apie kūdikių baltąjį triukšmą, turime omenyje tam tikrą garsų, kuriuos kūdikis girdėdavo būdamas motinos gimdoje, diapazoną. Įsivaizduokite prislopintą radijo garsą su oro kondicionieriaus ūžimu. Rinkoje yra daug telefono programėlių ir baltojo triukšmo aparatų.

Priežastys

Kaip baltasis triukšmas padeda kūdikiams miegoti?

Daugelis tėvų yra pastebėję, kad dulkių siurblio ar plaukų džiovintuvo garsas nuramina jų kūdikį. Nors tai gali atrodyti keista priemonė, ji yra pagrįsta mokslu. Tyrimai parodė, kad naudojant baltojo triukšmo aparatą vaiko užmigimo tikimybė padidėja daugiau nei tris kartus.

Nerimas

Kaip baltasis triukšmas nuramina kūdikį?

Daugumą suaugusiųjų ramina lietaus barbenimo į stogą ar audros garsai, o kūdikius – tam tikri kiti garsai. Kodėl taip yra? Atminkite, kad pirmuosius gyvenimo mėnesius kūdikis praleido gimdoje – vietoje, kuri, kaip manoma, yra tyli ir rami. Visgi negimusio kūdikio ausims tai yra nuolatinio triukšmo vieta. Šį triukšmą galima palyginti su kasdienio gyvenimo triukšmu, girdimu panardinus galvą į vonią. Baltasis triukšmas yra garsai, panašūs į tuos, kuriuos kūdikis įpratęs girdėti gimdoje. Jo poveikis primena ilgą švelnų tėvų šnabždėjimą „ššššš“. Tyrimai rodo, kad girdint baltąjį triukšmą kūdikio širdies susitraukimų dažnis sumažėja, jis per kelias minutes nurimsta.

 

Kokio garsumo turėtų būti kūdikių baltasis triukšmas?

Aišku, kad baltasis triukšmas sunkiai užmiegantiems kūdikiams yra naudingas. Tačiau kokio garsumo jis turėtų būti? Amerikos pediatrų akademija rekomenduoja 50 decibelų triukšmo ribą. Moksliniais tyrimais įrodyta, kad naudingas 67 decibelų garsas.

Rekomenduojamos 67 decibelų garso ribos, kuri, kaip įrodyta, padeda sunkiai užmiegantiems kūdikiams, piktograma
Rekomenduojamos 67 decibelų garso ribos, kuri, kaip įrodyta, padeda sunkiai užmiegantiems kūdikiams, piktograma

prevencija

Kada savo kūdikiui nenaudoti baltojo triukšmo?

Jei jūsų kūdikis anksčiau nėra girdėjęs baltojo triukšmo, reikėtų būti atsargiems. Kūdikių klausa daug jautresnė nei suaugusiųjų, todėl triukšmo garsumas yra svarbus veiksnys, į kurį reikia atsižvelgti, kad jos nepažeistume. Rinkoje yra daug kūdikiams saugių produktų, kuriuose kūdikio girdimo triukšmo lygis yra reguliuojamas.

Tai turi nedidelių trūkumų – pavyzdžiui, jei kūdikis pernelyg pripratęs prie baltojo triukšmo, padedančio užmigti, naktis pas močiutę be šios pagalbinės priemonės gali būti sunki. Taip pat gali būti, kad baltasis triukšmas jūsų kūdikiui nebus veiksmingas. Be to, ilgo ar nuolatinio verkimo epizodai gali būti kūdikių pilvo dieglių požymis. Tai yra virškinimo sistemos problema, kurios išspręsti baltojo triukšmo programa nepadės. Gali prireikti nereceptinio vaisto Espumisan®, kad mažylis užmigtų.

Palengvinimas

Kodėl baltasis triukšmas nepadeda mano kūdikiui?

Šia tema atlikta daugybė tyrimų, o jų rezultatai yra prieštaringi. Atrodo, dažniausia kūdikių pilvo dieglių priežastis yra virškinimo sistemos sutrikimai, pvz, angliavandenių absorbcijos. Angliavandenių likučių fermentacija paskatina anglies dioksido ir vandenilio susidarymą. Kūdikio pilvelis gali būti padidėjęs ar sukietėjęs, gurgėti, mažylis gali kartkartėmis išleisti dujų.

Pagalba, kurią kūdikiui, išsipūtus pilvui, suteikia Espumisan®

Kūdikių pilvo diegliai yra dažnas mažų vaikų negalavimas. Jis gali kelti didžiulį diskomfortą. Espumisan® veiklioji medžiaga simetikonas suteikia greitą ir patikimą palengvėjimą. Įrodyta, kad simetikonas yra veiksmingas preparatas nuo kūdikių pilvo dieglių sukeliamo diskomforto.

Espumisan® veiklioji medžiaga simetikonas keičia dujų burbuliukų, esančių maiste ir virškinamojo trakto gleivinėje, paviršiaus įtampą, ir dėl to jie subliūkšta. Atpalaiduotos dujos gali būti absorbuojamos arba, veikiant žarnų peristaltikai, pašalinamos.

Viena Espumisan® veikliosios medžiagos dozė kartu su baltuoju triukšmu gali greitai nutraukti ilgalaikį verkimą vakarais ir dėl to kylantį mieguistumą dieną.

Espumisan® L 40 mg/ml geriamieji lašai (emulsija)

Lengvai nuryjami geriamieji lašai (emulsija), kurių vienoje dozėje yra 40 mg simetikono.

Laimingas tėvas, apkabinęs besijuokiančią dukrą, išgėrusią Espumisan<sup>®</sup> L 40 mg geriamųjų lašų (emulsijos)
Laimingas tėvas, apkabinęs besijuokiančią dukrą, išgėrusią Espumisan<sup>®</sup> L 40 mg geriamųjų lašų (emulsijos)

Espumisan® dozavimo formų įvairovė jūsų poreikiams

Trys draugės geria kavą ir gerai leidžia laiką, kalbėdamos apie meteorizmą ir Espumisan<sup>®</sup>. Priekyje – Espumisan<sup>®</sup> 40 mg kapsulių pakuotės nuotrauka

Espumisan® 40 mg minkštosios kapsulės

Veiksmingam virškinimo trakto sutrikimų, kurie pasireiškia meteorizmu, simptominiam gydymui.

Laimingas tėvas, apkabinęs besijuokiančią dukrą, išgėrusią Espumisan<sup>®</sup> L 40 mg geriamųjų lašų (emulsijos)

Espumisan® L 40 mg/ml geriamieji lašai (emulsija)

Lengvai nuryjami geriamieji lašai (emulsija), kurių vienoje dozėje yra 40 mg simetikono.

Espumisan® Easy* 125 mg burnoje tirpstančios granulės *Medicinos priemonė

Inovatyvi granulių forma pilvo pūtimui mažinti lengvai ir diskretiškai – nereikia užgerti vandeniu.

Espumisan® TV reklama