Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Virškinimas

Jauna moteris, besimėgaudama salotomis, žiūri pro langą
Jauna moteris, besimėgaudama salotomis, žiūri pro langą

Įvadas

Kaip veikia virškinimas?

Kiekvienai organizmo ląstelei savo funkcijoms atlikti reikia maisto medžiagų. Virškinimas yra maisto slinkimo virškinimo traktu ir suskaidymo į molekules iki tokio dydžio, kad galėtų būti absorbuojamos į kraujotaką, procesą. Iš čia maisto medžiagos patenka į įvairias mūsų organizmo ląsteles.

Virškinimo procesas pradedamas maistą kramtant. Seilėse esančios medžiagos, vadinamos fermentais, turi skaidyti maistą. Nurytas maistas nukeliauja į skrandį, po to - į plonąjį ir storąjį žarnyną. Čia visos naudingos medžiagos, kurios absorbuojamos, perimamos naudoti visose mūsų organizmo ląstelėse, o atliekas organizmas pašalina su išmatomis.

Žmonių virškinimo sistema yra nuostabi, bet jautri. Šiuolaikinis gyvenimo būdas kelia didelį pavojų mūsų virškinimo pusiausvyrai. Virškinimo sistemos problemos gali sukelti intensyvus gyvenimas, kuriame vyrauja greitas maistas, taip pat - stresas, nepakankamas judėjimas ir gryni hormonų pusiausvyros sutrikimai.

Dažniausias virškinimo sistemos sutrikimo simptomas, kuriuo skundžiamasi, yra pilvo pūtimas kartu su meteorizmu. Tačiau tai dažnai slepiama dėl gėdos ar ignoruojama, nes pacientai ir gydytojai tai nelaiko realia problema. O iš tikrųjų daugelį šią bėdą turinčių žmonių kamuoja skausmas ir socialinis diskomfortas dėl pilvo pūtimo ir meteorizmo.

Simptomai

Virškinimo problemų simptomai

Jei manote, kad teks planuoti dieną su tualeto pertraukomis, arba atsisakote kvietimų į renginius, baimindamiesi nelaimingo atsitikimo, žinokite - taip yra ne tik jums. Virškinimo problemos gali pasireikšti įvairiai:

Pilvo skausmas
Daugelis virškinimo problemų pasireiškia pilvo skausmu. Tai yra spazmai, bukas skausmas arba pilvo pūtimo jausmas.

Viduriavimas
Viduriavimas iš esmės yra bet koks tuštinimosi įpročių pokytis, pvz, padidėjęs tuštinimosi dažnis ir išmatų kiekis arba išmatų suskystėjimas. Sumažėjus išmatų absorbcijai ar padidėjus dangčių sekrecijai žarnose, išmatos tampa skystesnės konsistencijos. Ūminis viduriavimas paprastai trunka trumpiau nei 2-3 savaites. Jį dažniausiai sukelia bakterijos.

Refliuksas ir rėmuo
Kartais skrandžio rūgštys gali pakilti iki ryklės, o tai sukelia rūgštumo jausmą burnoje. Kartais tai pasireiškia deginimo pojūčiu viršutinėje kūno dalyje ar širdies srityje.

Dujos ir pilvo pūtimas
Statistika rodo, kad pilvo pūtimas vargina 30 % žmonių. Jį lydi pilumo jausmas pilvo srityje. Dujų gamyba virškinimo sistemoje paprastai priklauso nuo neabsorbuoto maisto, kurį fermentuoja bakterijos, kiekio ir žarnyno floros bendrosios sudėties ir pasiskirstymo.

Vaistų buteliuko piktograma

Pilvo skausmas

Gurgiančio žarnyno piktograma, vaizduojanti viduriavimą

Viduriavimas

Skrandžio rūgščių piktograma, vaizduojanti refliuksą ir rėmenį

Refliuksas ir rėmuo

Debesų ir žaibo piktograma, vaizduojanti dujas ir pilvo pūtimą

Dujos ir pilvo pūtimas

Priežastys

Kodėl turiu virškinimo problemų? (priežastys)

Virškinimo sutrikimų gali atsirasti įvairiose virškinimo fazėse. Problemų gali kilti prarijus per daug oro, jei valgoma per greitai ar dėl intensyvios dujų gamybos apatinėje žarnyno dalyje. Žmonėms, kuriuos vargina pilvo pūtimas, nemalonių virškinimo sistemų pojūčių atsiranda suvalgius tam tikrą kiekį ar tam tikros sudėties maisto. Pilvo skausmas ir išsipūtimas taip pat gali būti susijęs su stresu, netinkamu virškinimu, hormonų pusiausvyros sutrikimu, oro nurijimu valgant ar tam tikrų vaistų vartojimu.

Virškinimo proceso metu bakterijos gamina dujas. Jeigu šios dujos įstringa gleivėse mažų burbuliukų pavidalu, jas sunku absorbuoti ar transportuoti. Tai sukelia pilnumo ir pilvo pūtimo jausmą. Kad pilvo pūtimas išnyktų, dujas reikia išlaisvinti ir išleisti.

Nepriklausomai nuo priežasties, bet kuris asmuo, turintis virškinimo problemų, susiduria su iššūkiais ir gali patekti į keblią situaciją.

Gydymas

Kadangi atrodo, kad daugelį problemų sukelia šiuolaikinis gyvenimo būdas, galite imti nemažai priemonių, kurios padės sumažinti pilvo pūtimo problemas. Stebint savo įpročius ir kasdienę veiklą galima išsiaiškinti priežastis.

  Prie stalo valgo jauni tėvai, apsirengę verslo stiliaus drabužiais, tarp jų sėdi vaikas. Jie juokiasi ir gerai leidžia laiką
  Prie stalo valgo jauni tėvai, apsirengę verslo stiliaus drabužiais, tarp jų sėdi vaikas. Jie juokiasi ir gerai leidžia laiką

  Maisto ir situacijų, dėl kurių jaučiatės išsipūtę, išsiaiškinimas ir vengimas Ar jums pučia pilvą, kai suvalgote ten tikro maisto produktų arba patiekalų? Galbūt taip reaguojate į tam tikras situacijas, kai stresuojate? Arba jaučiate pūtimą, kai artėja menstruacijos?

  Jauna moteris ilgais rudais plaukais rankoje laiko aukštą stiklinę ir per šiaudelį geria gazuotą gėrimą.
  Jauna moteris ilgais rudais plaukais rankoje laiko aukštą stiklinę ir per šiaudelį geria gazuotą gėrimą.

  Venkite kenksmingų medžiagų, skatinančių pilvo pūtimą Žinoma, kad pilvo pūtimą sukelia alkoholis, cigaretės ir gazuoti gėrimai. Jų atsisakymas gali būti pirmas žingsnis į geresnę savijautą.

  Moteris pila vaistą iš buteliuko į savo kairę ranką.
  Moteris pila vaistą iš buteliuko į savo kairę ranką.

  Nereceptiniai vaistai Greitą palengvėjimą galima pajusti pavartojus vaistinėse parduodamų vaistų. Tokiuose preparatuose kaip Espumisan® yra specialių sudėtinių dalių, skatinančių tinkamą dujų pasišalinimą.

  Moteris ir vyras priklaupę šalikelėje žiūri vienas į kitą besirišdami bėgiojimo batelių raištelius
  Moteris ir vyras priklaupę šalikelėje žiūri vienas į kitą besirišdami bėgiojimo batelių raištelius

  Fizinis aktyvumas Tyrimai rodo, kad nedidelis fizinis aktyvumas gali pagerinti žarnyno dujų pasišalinimą. Aktyvi veika, pvz., pasivaikščiojimas, gali išjudinti žarnyną, o tai padės išleisti dujų perteklių. Normalų dujų iš organizmo pasišalinimą taip pat gali trikdyti netaisyklinga laikysena, gulėjimas.

  Liemuo ir rankos, švelniai masažuojančios pilvą
  Liemuo ir rankos, švelniai masažuojančios pilvą

  Švelnus pilvo masažavimas išilgai storojo žarnyno gali padėti išjudinti žarnose susikaupusias dujas.

  Espumisan® - kai pučia pilvą!

  Dujų formavimasis ir pasišalinimas yra normalūs reiškiniai. Tačiau šiuolaikinis gyvenimo būdas gali pareikalauti daug pastangų. Įtemptas darbas, siekis suderinti pomėgius, šeimos gyvenimą ir visuomeninę veiklą gali kelti stresą ir skatinti pernelyg riebiai maitintis ar vartoti kitokį nesveiką maistą. Mūsų virškinimo sistema neįstengia su tuo susitvarkyti, tad gaminasi daug dujų. Jos kaupiasi pilve, todėl jaučiamės pilni ir išsipūtę. Diskomfortas pilve ir nekontroliuojamo dujų pasišalinimo baimė daugeliui žmonių savaime yra streso šaltinis.

  Simetikonas, Espumisan® veiklioji medžiaga, suteikia greitą ir patikimą palengvėjimą. Įrodyta, kad veiklioji medžiaga simetikonas yra veiksmingas preparatas nuo pilvo pūtimo bei meteorizmo. Viena Espumisan® veikliosios medžiagos dozė greitai palengvina daugelį su dujomis susijusių simptomų, pvz., meteorizmą ir pilvo pūtimą.

  Espumisan® sudėtyje yra veikliosios medžiagos simetikono, kuris pakeičia dujų burbuliukų, esančių maiste ir virškinamojo trakto gleivinėje, paviršiaus įtampą, ir dėl to jie subliūkšta. Atpalaiduotos dujos gali būti absorbuojamos arba, veikiant žarnų peristaltikai, pašalinamos.

  Espumisan® Easy* 125 mg burnoje tirpstančios granulės

  Espumisan® burnoje tirpstančios granulės, kurių vienoje dozėje yra 125 mg simetikono, veiksmingam pilvo pūtimo, atsiradusio dėl dujų susikaupimo, mažinimui.

  Espumisan<sup>®</sup> Lengvai pakuotė
  Espumisan<sup>®</sup> Lengvai pakuotė

  Espumisan® dozavimo formų įvairovė jūsų poreikiams

  Trys draugės geria kavą ir gerai leidžia laiką, kalbėdamos apie meteorizmą ir Espumisan<sup>®</sup>. Priekyje – Espumisan<sup>®</sup> 40 mg kapsulių pakuotės nuotrauka

  Espumisan® 40 mg minkštosios kapsulės

  Veiksmingam virškinimo trakto sutrikimų, kurie pasireiškia meteorizmu, simptominiam gydymui.

  Laimingas tėvas, apkabinęs besijuokiančią dukrą, išgėrusią Espumisan<sup>®</sup> L 40 mg geriamųjų lašų (emulsijos)

  Espumisan® L 40 mg/ml geriamieji lašai (emulsija)

  Lengvai nuryjami geriamieji lašai (emulsija), kurių vienoje dozėje yra 40 mg simetikono.

  Espumisan® Easy* 125 mg burnoje tirpstančios granulės *Medicinos priemonė

  Inovatyvi granulių forma pilvo pūtimui mažinti lengvai ir diskretiškai – nereikia užgerti vandeniu.

  Espumisan® TV reklama