Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Pilvo pūtimas ir menstruacijos

Jauna moteris, kurią vargina pilvo pūtimas menstruacijų metu, susigūžusi ant grindų ir kaire ranka susiėmusi už pilvo
Jauna moteris, kurią vargina pilvo pūtimas menstruacijų metu, susigūžusi ant grindų ir kaire ranka susiėmusi už pilvo

Įvadas

Kas yra pilvo pūtimas menstruacijų metu?

Daugumai moterų menstruacijos sukelia diskomfortą pilve, spazmus ir skausmą. Tačiau ne visi simptomai siejami su pačiomis menstruacijomis. Tyrimai parodė, kad prieš pat menstruacijas ir jų metu pilvo skausmas, pykinimas ir pilvo pūtimas padidėja. Menstruacijų ciklui svarbių hormonų lygis įvairiu mėnesio metu svyruoja. Šie hormonai ne tik veikia mūsų emocijas, bet ir turi įtakos virškinimui. Konkrečiai įtaką sukeliant nepageidaujamą poveikį, pvz., pilvo pūtimą ir vidurių užkietėjimą, daro progesteronas ir estrogenas.

Priežastys

Kada ir kodėl atsiranda pilvo pūtimas menstruacijų metu?

Kai ciklo metu išskiriami hormonai, gimda šalina savo gleivinę. Tai gali paskatinti menstruacijų spazmus, o šie savo ruožtu sukelia pilvo pūtimą, dujų kaupimąsi ar net viduriavimą. Deja, tai yra gan dažnas menstruacijų ciklo nepageidaujamas poveikis. Jis gali pasireikšti pilvo pūtimu menstruacijų metu: moterys prieš pat prasidedant menstruacijoms jaučia, kad jų pilvas išsipūtęs arba sunkus. Tai gali būti ir vienas iš kelių priešmenstruacinio sindromo (PMS) simptomų 1–2 savaites iki prasidedant menstruacijoms. Hormonų disbalansas taip pat gali prisidėti prie virškinimo sistemos veiklos sulėtėjimo, sukeliančio pilvo pūtimą dėl to, kad maistas virškinamas ilgiau.

Prevencija

Kaip išvengti pilvo pūtimo menstruacijų metu

Nors visiškai išvengti pilvo pūtimo menstruacijų metu nelengva, yra dalykų, kurie gali padėti jį sumažinti. Gali pagelbėti mažo druskos kiekio dieta, papildyta vaisiais, daržovėmis ir liesais baltymais, perdirbto maisto vengimas. Šiam procesui taip pat gali padėti didesnis kiekis vandens (jis naudingas visuomet).

Kofeino, alkoholio ir perdirbto maisto vengimas padės palaikyti reikiamą skysčių kiekį organizme ir išvengti pilvo pūtimo. O didesnis fizinis aktyvumas padeda virškinti ir judėti susikaupusioms dujoms. Ir, jeigu nesate nusistačiusi prieš kontraceptines tabletes, būtų galima pasikonsultuoti su gydytoju ar ginekologu apie jų vartojimą.

Obuolio ir morkos piktograma, vaizduojanti mažo druskos kiekio dietą

Mažo druskos kiekio dieta

Sportbačio piktograma, vaizduojanti fizinį aktyvumą

Fizinis aktyvumas

Vandens buteliuko piktograma

Didesnio vandens kiekio gėrimas

Vyno taurės ir kavos puodelio piktograma, nurodanti, kad kofeino ir alkoholio vengimas gali padėti išvengti pilvo pūtimo

Kofeino ir alkoholio vengimas

Skardinės piktograma, nurodanti, kad perdirbto maisto vengimas gali padėti išvengti pilvo pūtimo

Perdirbto maisto vengimas

Palengvinimas

Kas padeda nuo pilvo pūtimo?

Tai, kad susidaro dujų, yra normalu. Taip pat normalu jas išleisti. Per dieną žmogus išleidžia 470 – 1410 ml dujų, vidutiniškai per 14 kartų. Tačiau skirtingų žmonių organizme susidarančių dujų tūris ir jų susidarymo dažnumas labai skiriasi. Didelį pilvo pūtimą ir meteorizmą gali sukelti skirtingi dalykai.

Švelnus pilvo masažas išilgai storojo žarnyno gali padėti išjudinti žarnyne įstrigusias dujas.

Fizinis aktyvumas, pvz., pasivaikščiojimas, gali išjudinti žarnas, o tai padės išleisti dujų perteklių. Taip pat įrodyta, kad reguliari mankšta padeda nuo pilvo pūtimo menstruacijų metu ir skausmo.  

Įrodyta, kad Espumisan® veiklioji medžiaga simetikonas yra veiksmingas preparatas nuo pilvo pūtimo. Viena Espumisan® veikliosios medžiagos dozė greitai palengvina daugelį su dujomis susijusių simptomų, pvz., meteorizmą. Veiklioji medžiaga simetikonas pakeičia dujų burbuliukų, susidarančių virškinimo sistemoje, paviršiaus įtampą ir išlaisvina dujas. Tuomet dujos gali būti absorbuojamos arba išleidžiamos, o tai padeda nuraminti jūsų pilvą ir numalšinti kitus simptomus, pvz., nerimą ir socialinį nerimą dėl pilvo pūtimo.

Pagalba, kurią suteikia Espumisan®

Espumisan® – greita pagalba, kai pučia pilvą!

Dujų formavimasis ir išleidimas yra normalūs reiškiniai. Tačiau šiuolaikinis gyvenimo būdas gali pareikalauti daug pastangų. Įtemptas darbas, siekis suderinti pomėgius, šeimos gyvenimą ir visuomeninę veiklą gali kelti stresą ir skatinti pernelyg riebiai maitintis ar vartoti kitokį nesveiką maistą. Mūsų virškinimo sistema neįstengia su tuo susitvarkyti, tad gaminasi daug dujų. Jos kaupiasi pilve, todėl jaučiamės pilni ir išsipūtę. Diskomfortas pilve ir nekontroliuojamo dujų išleidimo baimė daugeliui žmonių savaime yra streso šaltinis.

Simetikonas, Espumisan® veiklioji medžiaga, suteikia greitą ir patikimą palengvėjimą. Įrodyta, kad veiklioji medžiaga simetikonas yra veiksmingas preparatas nuo pilvo pūtimo. Viena Espumisan® veikliosios medžiagos dozė greitai palengvina daugelį su dujomis susijusių simptomų, pvz., meteorizmą.

Espumisan® sudėtyje yra veikliosios medžiagos simetikono, kuris pakeičia dujų burbuliukų, esančių maiste ir virškinamojo trakto gleivinėje, paviršiaus įtampą, ir dėl to jie subliūkšta. Atpalaiduotos dujos gali būti absorbuojamos arba, veikiant žarnų peristaltikai, pašalinamos.

Espumisan® Easy 125 mg burnoje tirpstančios granulės

Espumisan® granulės, kurių vienoje dozėje yra 125 mg simetikono, veiksmingam virškinimo sistemos sutrikimų simptomų, kuriuos sukelia dujos, palengvinimui.

Espumisan<sup>®</sup> Easy pakuotė
Espumisan<sup>®</sup> Easy pakuotė

Espumisan® dozavimo formų įvairovė jūsų poreikiams

Trys draugės geria kavą ir gerai leidžia laiką, kalbėdamos apie meteorizmą ir Espumisan<sup>®</sup>. Priekyje – Espumisan<sup>®</sup> 40 mg kapsulių pakuotės nuotrauka

Espumisan® 40 mg minkštosios kapsulės

Veiksmingam virškinimo trakto sutrikimų, kurie pasireiškia meteorizmu, simptominiam gydymui.

Laimingas tėvas, apkabinęs besijuokiančią dukrą, išgėrusią Espumisan<sup>®</sup> L 40 mg geriamųjų lašų (emulsijos)

Espumisan® L 40 mg/ml geriamieji lašai (emulsija)

Lengvai nuryjami geriamieji lašai (emulsija), kurių vienoje dozėje yra 40 mg simetikono.

Espumisan® Easy* 125 mg burnoje tirpstančios granulės *Medicinos priemonė

Inovatyvi granulių forma pilvo pūtimui mažinti lengvai ir diskretiškai – nereikia užgerti vandeniu.

Espumisan® TV reklama