Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Pilvo pūtimas ir menopauzė

Atsipalaidavusi vidutinio amžiaus moteris sėdi fotelyje dailioje svetainėje ir kalba telefonu
Atsipalaidavusi vidutinio amžiaus moteris sėdi fotelyje dailioje svetainėje ir kalba telefonu

Įvadas

Pilvo pūtimas ir menopauzė

Pirmiausia, jei vargina pilvo pūtimas, žinokite - ne jus vieną. Nuo pilvo pūtimo kenčia ir vyrai, ir moterys. Pilvo pūtimas ir meteorizmas (pernelyg gausus dujų išleidimas) pasireiškia daugybei žmonių. Yra daug negalavimų, susijusių su pilvu ir virškinimu apskritai, o daugelis jų yra dažnesni, nei manote. Diskomfortą ir pilvo problemas gali sukelti maistas, gyvenimo būdas ir hormonų pokyčiai.

Priežastys

Kas yra menopauzės pilvo pūtimas ir kada jis atsiranda?

Pilvo pūtimą sukelia skrandyje susikaupęs oras ir jis paprastai jaučiamas kaip pilnumas ir tempimas pilve. Menopauzės pilvo pūtimas susijęs su hormonų pokyčiais moters organizme menopauzės metu ar maždaug ketveri metai iki menopauzės. Būdingi pilvo pūtimo požymiai:

Vaistų buteliuko piktograma

Pilvo skausmas

Dujų išleidimo piktograma

Valingas ir nevalingas dujų išleidimas (meteorizmas)

Raugėjančio žmogaus piktograma

Dažnas raugėjimas

Mėgintuvėlio su dujų burbuliukais piktograma, vaizduojanti pilvo gurgėjimą ir kliuksėjimą

Pilvo gurgėjimas ir kliuksėjimas

Balionėlio piktograma, vaizduojanti spaudimą, kuris gali susidaryti pilve ir sukelti spazmus

Spaudimas ir spazmai dėl didelio dujų kiekio, susikaupusio jūsų skrandyje ir žarnose

Palengvinimas

Kodėl menopauzė sukelia pilvo pūtimą?

Padidėjęs estrogenų kiekis gali sukelti vandens susilaikymą, o tai savo ruožtu - pilvo pūtimą. Kitas menopauzės nepageidaujamas poveikis, kaip ir mitybos pokyčiai, apetito pasikeitimas ir sulėtėjęs virškinimas, gali lemti maisto nesuvirškinimą virškinimo sistemoje, dėl kurio kaupiasi dujos ir jaučiamas sunkumo jausmas bei diskomfortas. Su menopauze susijęs stresas ir kiti šio gyvenimo laikotarpio negalavimai gali būti papildomi veiksniai.

Ar reikėtų kreiptis į gydytoją?

Kaip palengvinti menopauzės pilvo pūtimą

Norėdama palengvinti menopauzės pilvo pūtimą, galite pamėginti gerti daugiau vandens ir atrasti tinkamą fizinį krūvį. Tai naudinga ne tik virškinimui, bet ir bendrai sveikatai. Tiek fizinė veikla iki suprakaitavimo, tiek gausus vandens gėrimas per dieną padeda sumažinti pilvo pūtimą.

Vengiant tam tikrų grupių maisto produktų, pvz., kuriuose yra daug druskos, sulaikančios vandenį ir sukeliančios tinimą, be to, vartojant daugiau probiotikų, pvz, jogurto ir raugintų kopūstų, virškinimo sistemos sveikata gali pagerėti.

Meskite rūkyti.

Kramtomoji guma gali skatinti kauptis arą jūsų organizme, todėl jos reikėtų vengti, kaip ir kitų dirginančių maisto produktų, pvz., kai kurių pupelių ar riebaus kepto maisto.

Du paprasti būdai padėti virškinimui yra mažos porcijos ir tinkamas maisto sukramtymas sėdint, o ne praryjant pietus stačiomis.

Su gazuotais gėrimais į organizmą patenka daugiau oro, o tai gali skatinti kauptis dujas skrandyje.

Kada reikia kreiptis į gydytoją?

Paprastai pilvo pūtimas nėra problema, jeigu nepadidina įprastų svyravimų jūsų organizacijos. O jeigu pilvo pūtimas nepraeina savaime arba trunka ilgai, tai gali reikšti kitas sveikatos problemas, dėl kurių prireiks gydytojo pagalbos.

Kitos priežastys

Kitos pilvo pūtimo priežastys

Tai, kad susidaro dujų, yra normalu. Taip pat normalu jas išleisti. Tačiau skirtingų žmonių organizme susidarančių dujų tūris ir jų susidarymo dažnumas labai skiriasi. Didelį pilvo pūtimą gali sukelti daug įvairių veiksnių.

  Prie stalo valgo jauni tėvai, apsirengę verslo stiliaus drabužiais, tarp jų sėdi vaikas. Jie juokiasi ir gerai leidžia laiką
  Prie stalo valgo jauni tėvai, apsirengę verslo stiliaus drabužiais, tarp jų sėdi vaikas. Jie juokiasi ir gerai leidžia laiką

  Alergija maistui ir tam tikro maisto netoleravimas gali sukelti pilvo pūtimą dėl to, kad organizmas negali tam tikro maisto produktų tinkamai suvirškinti.

  Virtuvėje stovintis žmogus uogomis puošia tortą. Ant darbastalio yra keli keksiukai
  Virtuvėje stovintis žmogus uogomis puošia tortą. Ant darbastalio yra keli keksiukai

  Per daug cukraus, per daug ankštinių ar daug skaidulų jūsų mityboje gali sukelti problemų, nes dėl nesuvirškinto maisto gaminasi dujos. Taip pat dažna jūsų pilvo sudirgimo priežastis yra naujų patiekalų ragavimas keliaujant po naują šalį.

  Šviesiaplaukė jauna moteris į kasą supintais plaukais sėdi prie rašomojo stalo ir lapeliuose rašo pastabas
  Šviesiaplaukė jauna moteris į kasą supintais plaukais sėdi prie rašomojo stalo ir lapeliuose rašo pastabas

  Jau pats stresas savaime gali būti prasto virškinimo priežastis. Įtemptas darbas ar nesklandumai šeimoje gali paskatinti valgyti per greitai. Valgant prarytas oras yra dažna pilvo pūtimo priežastis.

  Jauna motina glaudžia prie krūtinės verkiantį kūdikį, kad palengvintų dieglius
  Jauna motina glaudžia prie krūtinės verkiantį kūdikį, kad palengvintų dieglius

  Labai dažnai žįsdami krūtį kūdikiai praryja daug oro. Todėl juos vargina pilvo pūtimas, galintis sukelti pilvo dieglius.

  Jauna moteris, kurią vargina pilvo pūtimas menstruacijų metu, susigūžusi ant grindų ir kaire ranka susiėmusi už pilvo
  Jauna moteris, kurią vargina pilvo pūtimas menstruacijų metu, susigūžusi ant grindų ir kaire ranka susiėmusi už pilvo

  Daug moterų skundžiasi, kad patiria pilvo pūtimą menstruacijų metu. Hormonų pusiausvyros sutrikimas gali sulėtinti virškinimo sistemos darbą ir taip sukelia pilvo pūtimą.

  Pilvo pūtimo varginama nėščia moteris užsimerkusi sėdi ant sofos. Partneris ją ramina ir laiko apglėbęs rankomis
  Pilvo pūtimo varginama nėščia moteris užsimerkusi sėdi ant sofos. Partneris ją ramina ir laiko apglėbęs rankomis

  Panašiai kaip menstruacijų metu, pilvo pūtimas gali atsirasti ir nėštumo metu.

  Gydymas/ pagalba

  Kas padeda nuo pilvo pūtimo?

  Štai ir vėl: ką tik pavalgėte pietus ir pilve vėl jaučiate skausmą. Toliau pateikiami keli patarimai, kaip sumažinti pilvo pūtimą:

  Švelnus pilvo masažas išilgai storojo žarnyno gali padėti išjudinti žarnyne įstrigusias dujas.

  Fizinis aktyvumas, pvz. pasivaikščiojimas, gali išjudinti žarnas, o tai padės išleisti dujų perteklių. Taip pat įrodyta, kad reguliari mankšta padeda nuo pilvo pūtimo menstruacijų metu ir skausmo.  

  Įrodyta, kad Espumisan® veiklioji medžiaga simetikonas yra veiksmingas preparatas nuo pilvo pūtimo ir meteorizmo. Viena simetikono dozė greitai palengvina daugelį su dujomis susijusių simptomų, pvz., meteorizmą. Veiklioji medžiaga simetikonas paveikia dujų burbuliukų, susidarančių virškinimo sistemoje, paviršiaus įtampą ir išlaisvina dujas, o tuomet jos gali būti absorbuojamos arba išleidžiamos.

  Espumisan® pagalba

  Espumisan® - greita pagalba, kai pučia pilvą!

  Dujų formavimasis ir išleidimas yra normalūs reiškiniai. Tačiau šiuolaikinis gyvenimo būdas gali pareikalauti daug pastangų. Įtemptas darbas, siekis suderinti pomėgius, šeimos gyvenimą ir visuomeninę veiklą gali kelti stresą ir skatinti pernelyg riebiai maitintis ar vartoti kitokį nesveiką maistą. Mūsų virškinimo sistema neįstengia su tuo susitvarkyti, tad gaminasi daug dujų. Jos kaupiasi pilve, todėl jaučiamės pilni ir išsipūtę. Diskomfortas pilve ir nekontroliuojamo dujų išleidimo baimė daugeliui žmonių savaime yra streso šaltinis.

  Simetikonas, Espumisan® veiklioji medžiaga, suteikia greitą ir patikimą palengvėjimą. Įrodyta, kad veiklioji medžiaga simetikonas yra veiksmingas preparatas nuo pilvo pūtimo. Viena Espumisan® veikliosios medžiagos dozė greitai palengvina daugelį su dujomis susijusių simptomų, pvz., meteorizmą.

  Espumisan® sudėtyje yra veikliosios medžiagos simetikono, kuris pakeičia dujų burbuliukų, esančių maiste ir virškinamojo trakto gleivinėje, paviršiaus įtampą, ir dėl to jie subliūkšta. Atpalaiduotos dujos gali būti absorbuojamos arba, veikiant žarnų peristaltikai, pašalinamos.

  Espumisan® Easy 125 mg burnoje tirpstančios granulės

  Espumisan® burnoje tirpstančios granulės, kurių vienoje dozėje yra 125 mg simetikono, veiksmingam virškinimo sistemos sutrikimo simptomų, kuriuos sukelia dujos, palengvinimui.

  Espumisan<sup>®</sup> Easy* 125 mg granulių pakuotė *Medicinos priemonė
  Espumisan<sup>®</sup> Easy* 125 mg granulių pakuotė *Medicinos priemonė

  Espumisan® dozavimo formų įvairovė jūsų poreikiams

  Trys draugės geria kavą ir gerai leidžia laiką, kalbėdamos apie meteorizmą ir Espumisan<sup>®</sup>. Priekyje – Espumisan<sup>®</sup> 40 mg kapsulių pakuotės nuotrauka

  Espumisan® 40 mg minkštosios kapsulės

  Veiksmingam virškinimo trakto sutrikimų, kurie pasireiškia meteorizmu, simptominiam gydymui.

  Laimingas tėvas, apkabinęs besijuokiančią dukrą, išgėrusią Espumisan<sup>®</sup> L 40 mg geriamųjų lašų (emulsijos)

  Espumisan® L 40 mg/ml geriamieji lašai (emulsija)

  Lengvai nuryjami geriamieji lašai (emulsija), kurių vienoje dozėje yra 40 mg simetikono.

  Espumisan® Easy* 125 mg burnoje tirpstančios granulės *Medicinos priemonė

  Inovatyvi granulių forma pilvo pūtimui mažinti lengvai ir diskretiškai – nereikia užgerti vandeniu.

  Espumisan® TV reklama