Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Pilvo pūtimas ir maistas

Jauna moteris su akiniais ir viršugalvyje surištais plaukais sėdi priešais nešiojamąjį kompiuterį, kalba telefonu ir valgo
Jauna moteris su akiniais ir viršugalvyje surištais plaukais sėdi priešais nešiojamąjį kompiuterį, kalba telefonu ir valgo

Įvadas

Ar maistas gali sukelti pilvo pūtimą?

Visų pirma, jei vargina pilvo pūtimas, žinokite – ne jus vieną. Nuo pilvo pūtimo kenčia ir vyrai, ir moterys. Pilvo pūtimas ir meteorizmas (pernelyg gausus dujų išleidimas) pasireiškia daugybei žmonių. Mūsų organizmas yra nuostabi sistema, gebanti maistą paversti energija. Jei vykstant šiam procesui jūsų virškinimo sistemoje gaminasi dujos, išsipučia pilvas ir pučia vidurius. Kodėl taip nutinka?

Jūsų kasdienę mitybą sudaro daug maisto produktų grupių. Bet ar mityba gali sukelti pilvo pūtimą? Atsiranda vis daugiau naujų maisto produktų, prekybos centrų asortimentas pasižymi didžiule įvairove. Bet ar tai gali turėti neigiamą poveikį? Pavyzdžiui, pilvo pūtimą?

Priežastys

Koks maistas ir gėrimai sukelia pilvo pūtimą?

Mes stengiamės su savo kūnu elgtis tinkamai – gerai maitintis, nevalgyti per daug, vengti maisto, kurio neturėtume valgyti. Tačiau kartais nežinome, koks tai maistas. Gan dažnas reiškinys yra alergija maistui, taip pat glitimo netoleravimas (celiakija) ar laktozės netoleravimas. Jų nediagnozavus gali atsirasti diskomfortas pilvo srityje, pilvo pūtimas ar net rimtesnių sveikatos problemų. Taip yra dėl organizmo negebėjimo tinkamai suvirškinti tam tikrų maisto produktų.

O kai mėginame išvengti tam tikrų maisto produktų, kyla pavojus, kad mūsų mityba bus nevisavertė. Viena dažniausių problemų yra per didelis cukraus vartojimas. Taip pat dažna ir gerai žinoma problema yra diabetas. Jį gali diagnozuoti šeimos gydytojas. Be to, per didelis cukraus kiekis gali sukelti ir pilvo pūtimą. Jei vartojate per daug ankštinių daržovių ar skaidulų, problemų gali kelti dėl nesuvirškinto maisto besigaminančios dujos.

Kai kuriems žmonėms pilvo pūtimą sukelia kviečiai, ypač jei žmogus serga celiakija ar netoleruoja glitimo. Celiakija serga iki 1 % populiacijos, taigi ji yra dažnesnė nei manote! Neabejojama, kad dujų kaupimąsi organizme gali sukelti gazuoti gėrimai, į kuriuos pridėta anglies dioksido burbuliukų. Šios dujos patenka tiesiai į mūsų virškinimo sistemą.

Svogūnuose yra fruktanų – tam tikros rūšies skaidulų, sukeliančių pilvo pūtimą. Panašiu poveikiu pasižymi ir česnakai. Galima rasti kviečių, svogūnų ar gazuotų gėrimų alternatyvų ir šias medžiagas savo racione jomis pakeisti.

Keksiuko piktograma, vaizduojanti didelį cukraus kiekį mūsų patiekaluose

Per daug cukraus

Žirnių piktograma kaip daržovių, kuriose yra didelis skaidulų kiekis, pavyzdys

Ankštiniai ir didelis skaidulų kiekis

Kviečių, kaip maisto produkto, kuris gali sukelti dujų kaupimąsi ir pilvo pūtimą glitimo netoleruojantiems asmenims, piktograma

Glitimo netoleravimas

Gazuotų gėrimų, kaip maisto produkto, kuris gali sukelti dujų kaupimąsi ir pilvo pūtimą, piktograma

Gazuoti gėrimai

Svogūnų ir česnakų, kaip maisto produktų, kurie gali sukelti dujų kaupimąsi ir pilvo pūtimą, piktograma

Svogūnai ir česnakai

Nerimas

Kodėl man pučia pilvą per atostogas?

Naujų patiekalų, kurių jūsų skrandis nepažįsta, ragavimas tiek namuose, tiek per atostogas gali sudirginti skrandį. Kaip ir automobilis, kuriam kils problemų važiuojant su naujais degalais, jūsų organizmas pripratęs prie ankstesnės mitybos, todėl yra jautrus pokyčiams.

Kita

Kitos pilvo pūtimo priežastys

Pilvo pūtimo ir dujų kaupimosi mechanizmas yra sudėtingas. Bet kuriuo metu vidutinio žmogaus virškinimo sistemoje yra 100–200 cm3 dujų. Dujų tūris padidėja nurijus oro ar išgėrus gazuotų gėrimų. Paprastai šios dujos absorbuojamos į kraujotaką ir mes jas iškvepiame. Arba jos tiesiog pašalinamos per išangę. Jeigu ši sistema sutrikdoma, dujų perteklius gali kauptis mažų burbuliukų pavidalu, o tai sukelia pilnumo jausmą ir pilvo pūtimą.

  Jauna moteris, kurią vargina pilvo pūtimas menstruacijų metu, susigūžusi ant grindų ir kaire ranka susiėmusi už pilvo
  Jauna moteris, kurią vargina pilvo pūtimas menstruacijų metu, susigūžusi ant grindų ir kaire ranka susiėmusi už pilvo

  Daug moterų skundžiasi, kad patiria pilvo pūtimą menstruacijų metu. Hormonų pusiausvyros sutrikimas gali sulėtinti virškinimo sistemos darbą ir taip sukelia pilvo pūtimą.

  Pilvo pūtimo varginama nėščia moteris užsimerkusi sėdi ant sofos. Partneris ją ramina ir laiko apglėbęs rankomis
  Pilvo pūtimo varginama nėščia moteris užsimerkusi sėdi ant sofos. Partneris ją ramina ir laiko apglėbęs rankomis

  Panašiai kaip menstruacijų metu, pilvo pūtimas gali atsirasti ir nėštumo metu.

  Šviesiaplaukė jauna moteris į kasą supintais plaukais sėdi prie rašomojo stalo ir lapeliuose rašo pastabas
  Šviesiaplaukė jauna moteris į kasą supintais plaukais sėdi prie rašomojo stalo ir lapeliuose rašo pastabas

  Viena dažniausių pilvo pūtimo priežasčių yra įtemptas gyvenimo būdas. Galbūt vartojate sveiką maistą, bet valgote per greitai ir mėginate apimti per daug veiklos per vieną dieną, o tai gali turėti įtakos virškinimui.

  Prevencija

  Kaip galite išvengti maisto sukeliamo pilvo pūtimo?

  Judėkite: Tyrimai rodo, kad fizinė veikla padeda virškinti ir judėti susikaupusioms dujoms. Tai gali būti geras patarimas ilgai sėdintiems prie rašomojo stalo ar dėl kitų priežasčių mažai judantiems arba visiškai nejudantiems asmenims.   

  Kreipkitės patarimų: Pokalbis su mitybos specialistu gali padėti rasti gerą maisto produktų pusiausvyrą. Laipsniškas mitybos ir tam tikrų medžiagų kiekio keitimas gali padėti išvengti sisteminio šoko dėl didelių pokyčių.

  Rimtai susirūpinkite: Jeigu žinote savo pilvo pūtimo priežastį, pirmas veiksmas, kurį reikėtų atlikti – pašalinti ją iš kasdienio gyvenimo. Net jei tas dalykas jums labai patinka. Tai reiškia, kad turėtumėte pasitikrinti dėl maisto netoleravimo, vengti nesveiko maisto arba, kai jūsų problemas sukelia stresas, pamėginti pagerinti savo darbo ir gyvenimo pusiausvyrą.

  Priklausomai nuo jūsų gyvenimo būdo ar darbo grafiko, gali būti lengviau pasakyti nei padaryti. Galbūt jums tenka daug keliauti ir sveiko maisto ne visada galima gauti, arba didelį stresą kelia jūsų mėgstamas darbas. Galbūt turėtumėte atsisakyti tam tikrų maisto produktų grupių, kurios jūsų organizmui netinka. Ko gero, ne visada šias priežastis galima pašalinti, tačiau žinojimas, kas sukelia didžiąsias problemas, gali padėti sumažinti pilvo pūtimą, kaip ir tam tikri nereceptiniai vaistai.

  Moteris ir vyras priklaupę šalikelėje žiūri vienas į kitą besirišdami bėgiojimo batelių raištelius
  Moteris ir vyras priklaupę šalikelėje žiūri vienas į kitą besirišdami bėgiojimo batelių raištelius

  Palengvinimas

  Kaip palengvinti maisto sukeliamą pilvo pūtimą?

  Štai ir vėl: ką tik pavalgėte pietus ir pilve vėl jaučiate pilnumą. Toliau pateikiami keli patarimai, kaip sumažinti pilvo pūtimą ir meteorizmą:   

  Espumisan® ’s veiklioji medžiaga simetikonas yra įrodytas ir veiksmingas preparatas nuo pilvo pūtimo ir meteorizmo. Viena Espumisan® veikliosios medžiagos dozė greitai palengvina daugelį su dujomis susijusių simptomų, pvz., pilvo pūtimą ir meteorizmą. Veiklioji medžiaga simetikonas keičia dujų burbuliukų, esančių maiste ir virškinamojo trakto gleivinėje, paviršiaus įtampą, ir dėl to jie subliūkšta. Atpalaiduotos dujos gali būti absorbuojamos arba, veikiant žarnų peristaltikai, pašalinamos. 

  Fizinis aktyvumas,  pvz., pasivaikščiojimas, gali išjudinti žarnyną, o tai padės išleisti dujų perteklių.  

  Švelnus pilvo masažas išilgai storojo žarnyno gali padėti išjudinti žarnyne įstrigusias dujas. 

  pagalba

  Espumisan® – greita pagalba nuo pilvo pūtimo!

  Dujų formavimasis ir išleidimas yra normalūs reiškiniai. Tačiau šiuolaikinis gyvenimo būdas gali pareikalauti daug pastangų. Įtemptas darbas, siekis suderinti pomėgius, šeimos gyvenimą ir visuomeninę veiklą gali kelti stresą ir skatinti pernelyg riebiai maitintis ar vartoti kitokį nesveiką maistą. Mūsų virškinimo sistema neįstengia su tuo susitvarkyti, tad gaminasi daug dujų. Jos kaupiasi pilve, todėl jaučiamės pilni ir išsipūtę. Diskomfortas pilve ir nekontroliuojamo dujų išleidimo baimė daugeliui žmonių savaime yra streso šaltinis.

  Simetikonas, Espumisan® veiklioji medžiaga, suteikia greitą ir patikimą palengvėjimą. Įrodyta, kad veiklioji medžiaga simetikonas yra veiksmingas preparatas nuo pilvo pūtimo. Viena Espumisan® veikliosios medžiagos dozė greitai palengvina daugelį su dujomis susijusių simptomų, pvz., meteorizmą.

  Espumisan® sudėtyje yra veikliosios medžiagos simetikono, kuris pakeičia dujų burbuliukų, esančių maiste ir virškinamojo trakto gleivinėje, paviršiaus įtampą, ir dėl to jie subliūkšta. Atpalaiduotos dujos gali būti absorbuojamos arba, veikiant žarnų peristaltikai, pašalinamos.

  Espumisan® Easy* 125 mg burnoje tirpstančios granulės

  Espumisan® Easy granulės, kurių vienoje dozėje yra 125 mg simetikono, veiksmingam virškinimo sistemos sutrikimo simptomų, kuriuos sukelia dujos, palengvinimui.

  Packaging of Espumisan Easy
  Packaging of Espumisan Easy

  Espumisan® dozavimo formų įvairovė jūsų poreikiams

  Trys draugės geria kavą ir gerai leidžia laiką, kalbėdamos apie meteorizmą ir Espumisan<sup>®</sup>. Priekyje – Espumisan<sup>®</sup> 40 mg kapsulių pakuotės nuotrauka

  Espumisan® 40 mg minkštosios kapsulės

  Veiksmingam virškinimo trakto sutrikimų, kurie pasireiškia meteorizmu, simptominiam gydymui.

  Laimingas tėvas, apkabinęs besijuokiančią dukrą, išgėrusią Espumisan<sup>®</sup> L 40 mg geriamųjų lašų (emulsijos)

  Espumisan® L 40 mg/ml geriamieji lašai (emulsija)

  Lengvai nuryjami geriamieji lašai (emulsija), kurių vienoje dozėje yra 40 mg simetikono.

  Espumisan® Easy* 125 mg burnoje tirpstančios granulės *Medicinos priemonė

  Inovatyvi granulių forma pilvo pūtimui mažinti lengvai ir diskretiškai – nereikia užgerti vandeniu.

  Espumisan® TV reklama