Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Pilvo pūtimas ir vaistai

Moteris duoda vaistą pensinio amžiaus vyrui, kuris laiko stiklinę vandens
Moteris duoda vaistą pensinio amžiaus vyrui, kuris laiko stiklinę vandens

Įvadas

Ar vaistai gali sukelti pilvo pūtimą?

Apsilankius pas gydytoją dažniausiai nurodomas virškinimo sistemos simptomas yra pilvo pūtimas ir pernelyg gausus dujų išleidimas (meteorizmas). Tačiau tai dažnai slepiama dėl gėdos arba ignoruojama, nes pacientai ir gydytojai to nelaiko realia problema. O iš tikrųjų daugelį žmonių kamuoja skausmas ir socialinis diskomfortas dėl pilvo pūtimo.

Įprastos pilvo pūtimo ir meteorizmo priežastys yra nesveikos mitybos įpročiai, stresas, jautrumas maisto produktams ir hormonų pusiausvyros sutrikimai. Šiais atvejais vengiant tam tikro maisto ar pakeitus įpročius, palengvėjimas gali būti ilgalaikis.

Kai kuriais atvejais pacientus pilvo pūtimas vargina dėl tam tikrų vaistų, kuomet pilvo pūtimas yra šalutinis jų poveikis.

Kai kada pilvo pūtimas pacientams pasireiškia kaip vartojamų vaistų šalutinis poveikis. Daugiau informacijos apie šalutinį poveikį žr. pakuotės lapelyje arba klauskite gydytojo.

Priežastys

Kokie vaistai sukelia pilvo pūtimą ir kodėl?

Tyrimų dalyviai pranešė apie virškinimo problemas suvalgius tam tikro maisto ar pavartojus vaistų. Tarp šių vaistų paminėtini vaistai nuo vidurių užkietėjimo (laisvinantys vidurius), diabeto (akarbozė) ir nutukimo (orlistatas).

Virškinimo problemas taip pat dažnai sukelia nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo, kaip ibuprofenas, antibiotikai.

Kontraceptikai pakeičia hormonų pusiausvyrą, o tai, kaip žinoma, sukelia pilvo pūtimą. Daug moterų praneša apie pilvo pūtimą po to, kai pradeda taikyti hormonines šeimos planavimo priemones.

Žmogus pila vaistą iš buteliuko į savo dešinę ranką.
Žmogus pila vaistą iš buteliuko į savo dešinę ranką.

Nerimas

Kada reikia kreiptis į gydytoją?

Gali užtrukti, kol išsiaiškinsite savo pilvo pūtimo priežastis. Tai bus ilgas, erzinantis mėginimų ir klaidų procesas iš kasdienio gyvenimo šalinant tam tikrus maisto produktus ar įpročius. Jeigu susidaro įspūdis, kad koks nors vaistas sukelia pilvo pūtimą, turėtumėte pasikalbėti su jį paskyrusiu gydytoju. Pilvo pūtimą galima gydyti arba pakeisti skirtą vaistą į kitą, sukeliantį mažiau nepageidaujamų reakcijų.

Palengvinimas

Kaip pašalinti dujas iš vaistų išpūsto pilvo?

Kadangi atrodo, kad daugelį problemų sukelia modernus gyvenimo būdas, galite imtis nemažai priemonių, kurios padės sumažinti pilvo pūtimo problemas. Stebint savo įpročius ir kasdienę veiklą galima išsiaiškinti priežastis.

  Prie stalo valgo jauni tėvai, apsirengę verslo stiliaus drabužiais, tarp jų sėdi vaikas. Jie juokiasi ir gerai leidžia laiką
  Prie stalo valgo jauni tėvai, apsirengę verslo stiliaus drabužiais, tarp jų sėdi vaikas. Jie juokiasi ir gerai leidžia laiką

  Maisto ir situacijų, dėl kurių jaučiatės išsipūtę, išsiaiškinimas ir vengimas 
  Ar jums pučia pilvą, kai suvalgote tam tikrų maisto produktų ar patiekalų? Ar jūsų organizmas reaguoja į tam tikras situacijas, galbūt stresą? Ar jaučiatės išsipūtusi prasidėjus menstruacijoms?   

  Jauna moteris ilgais rudais plaukais rankoje laiko aukštą stiklinę ir per šiaudelį geria gazuotą gėrimą.
  Jauna moteris ilgais rudais plaukais rankoje laiko aukštą stiklinę ir per šiaudelį geria gazuotą gėrimą.

  Venkite maisto, kuris skatina pilvo pūtimą  
  Yra žinoma, kad pilvo pūtimą sukelia alkoholis, cigaretės ir gazuoti gėrimai. Jų atsisakymas gali būti pirmas žingsnis į geresnę savijautą.  

  Moteris pila vaistą iš buteliuko į savo kairę ranką.
  Moteris pila vaistą iš buteliuko į savo kairę ranką.

  Nereceptiniai vaistai 
  Greitą palengvėjimą galima pajusti pavartojus vaistinėse parduodamų vaistų. Tokiuose preparatuose kaip Espumisan® yra specialių sudėtinių dalių, kurios skatina tinkamą dujų.   

  Moteris ir vyras priklaupę šalikelėje žiūri vienas į kitą besirišdami bėgiojimo batelių raištelius
  Moteris ir vyras priklaupę šalikelėje žiūri vienas į kitą besirišdami bėgiojimo batelių raištelius

  Fizinis aktyvumas
  Tyrimai rodo, kad nedidelis fizinis aktyvumas gali pagerinti žarnyno dujų pasišalinimą. Pasivaikščiojimas gali išjudinti žarnyną, taigi – padėti išleisti dujų perteklių. Taip pat įrodyta, kad reguliari mankšta padeda nuo pilvo pūtimo ir skausmo menstruacijų metu. Be to, normalų dujų iš organizmo gali trikdyti netaisyklinga laikysena ir gulėjimas.

  Liemuo ir rankos, švelniai masažuojančios pilvą
  Liemuo ir rankos, švelniai masažuojančios pilvą

  Švelnus pilvo masažas 
  išilgai storojo žarnyno gali padėti išjudinti žarnyne įstrigusias dujas.  

  Moters ranka, išspaudžianti iš pakuotės kontraceptinę piliulę
  Moters ranka, išspaudžianti iš pakuotės kontraceptinę piliulę

  Tyrimai parodė, kad kontraceptikai gali palengvinti pilvo pūtimą. Vis dėlto kai kurios moterys pastebėjo priešingą poveikį. Kontraceptikų poveikis įvairioms moterims gali skirtis.

  Pagalba

  Espumisan® – greita pagalba, kai pučia pilvą!

  Dujų formavimasis ir pasišalinimas yra normalūs reiškiniai. Tačiau šiuolaikinis gyvenimo būdas gali pareikalauti daug pastangų. Įtemptas darbas, siekis suderinti pomėgius, šeimos gyvenimą ir visuomeninę veiklą gali kelti stresą ir skatinti pernelyg riebiai maitintis ar vartoti kitokį nesveiką maistą. Mūsų virškinimo sistema neįstengia su tuo susitvarkyti, tad gaminasi daug dujų. Jos kaupiasi pilve, todėl jaučiamės pilni ir išsipūtę. Diskomfortas pilve ir nekontroliuojamo dujų išleidimo baimė daugeliui žmonių savaime yra streso šaltinis.

  Simetikonas, Espumisan®  veiklioji medžiaga, suteikia greitą ir patikimą palengvėjimą. Įrodyta, kad veiklioji medžiaga simetikonas yra veiksmingas preparatas  nuo pilvo pūtimo. Viena Espumisan®  veikliosios medžiagos dozė greitai palengvina daugelį su dujomis susijusių simptomų, pvz., meteorizmą.

  Espumisan® sudėtyje yra veikliosios medžiagos simetikono, kuris pakeičia dujų burbuliukų, esančių maiste ir virškinamojo trakto gleivinėje, paviršiaus įtampą, ir dėl to jie subliūkšta. Atpalaiduotos dujos gali būti absorbuojamos arba, veikiant žarnų peristaltikai, pašalinamos.

  Espumisan® 40 mg minkštosios kapsulės

  Kapsulės, kuriose yra 40 mg simetikono, veiksmingam virškinimo trakto sutrikimų, pasireiškiančių meteorizmu, simptominiam gydymui.

  Espumisan<sup>®</sup> 40 mg minkštųjų kapsulių pakuotė
  Espumisan<sup>®</sup> 40 mg minkštųjų kapsulių pakuotė

  Espumisan® dozavimo formų įvairovė jūsų poreikiams

  Trys draugės geria kavą ir gerai leidžia laiką, kalbėdamos apie meteorizmą ir Espumisan<sup>®</sup>. Priekyje – Espumisan<sup>®</sup> 40 mg kapsulių pakuotės nuotrauka

  Espumisan® 40 mg minkštosios kapsulės

  Veiksmingam virškinimo trakto sutrikimų, kurie pasireiškia meteorizmu, simptominiam gydymui.

  Laimingas tėvas, apkabinęs besijuokiančią dukrą, išgėrusią Espumisan<sup>®</sup> L 40 mg geriamųjų lašų (emulsijos)

  Espumisan® L 40 mg/ml geriamieji lašai (emulsija)

  Lengvai nuryjami geriamieji lašai (emulsija), kurių vienoje dozėje yra 40 mg simetikono.

  Espumisan® Easy* 125 mg burnoje tirpstančios granulės *Medicinos priemonė

  Inovatyvi granulių forma pilvo pūtimui mažinti lengvai ir diskretiškai – nereikia užgerti vandeniu.

  Espumisan® TV reklama