Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Pilvo pūtimas ir dietos

Šviesiaplaukė moteris trumpai kirptais plaukais ruošia tirštąjį kokteilį iš ananasų ir įvairių vaisių
Šviesiaplaukė moteris trumpai kirptais plaukais ruošia tirštąjį kokteilį iš ananasų ir įvairių vaisių

Įvadas

Ar dietos ir badavimas gali sukelti pilvo pūtimą?

Visų pirma, jeigu vargina pilvo pūtimas, žinokite - ne jus vieną. Nuo pilvo pūtimo kenčia ir vyrai, ir moterys. Pilvo pūtimas ir meteorizmas (pernelyg gausus dujų išleidimas) pasireiškia daugybei žmonių. Mūsų organizmas yra nuostabi sistema, gebanti maistą paversti energija. Jeigu vykstant šiam procesui jūsų virškinimo sistemoje gaminasi dujos, išsipučia pilvas ir pučia vidurius.

Yra daug įvairių dietų. Visų jų paskirtis - padėti mums jaustis geriau. Tačiau kartais jos sukelia priešingą poveikį. Taip nutinka ne todėl, kad dietos yra blogos. Tiesiog visi esame skirtingi ir į tam tikrą maistą reaguojame skirtingai. Todėl dieta, kuri puikiai tiko jūsų kaimynui, jums gali sukelti pilvo pūtimą ir meteorizmą.

Priežastys

Kodėl dietos sukelia pilvo pūtimą?

Mes stengiamės su savo kūnu elgtis tinkamai - gerai maitintis, nevalgyti per daug, vengti maisto, kurio neturėtume valgyti. Tačiau kartais nežinome, koks tai maistas. Gan dažnas reiškinys yra alergija maistui, glitimo netoleravimas (celiakija), laktozės netoleravimas ir visa puokštė kitų. Nediagnozavus tai gali sukelti labai rimtų sveikatos problemų, o dažniausiai - pilvo pūtimą. Taip yra dėl organizmo negebėjimo tinkamai suvirškinti tam tikrų maisto produktų.

Kai tam tikrų maisto produktų atsisakome, dėl dietos mūsų mityba gali būti nevisavertė. Viena iš dažniausių problemų - per didelis cukraus vartojimas. Dažna ir gerai žinoma problema yra diabetas. Tai gali diagnozuoti jūsų šeimos gydytojas. Be to, su pilvo pūtimu gali būti susijęs didelis cukraus kiekis. Problemų gali sukelti net per daug ankštinių ar apskritai didelis skaidulų kiekis jūsų mityboje, nes dėl nesuvirškinto maisto gaminasi dujos. Naujų patiekalų, kurių jūsų skrandis nepažįsta, ragavimas tiek namuose, tiek per atostogas svečiose šalyse taip pat gali sudirginti skrandį.

Jeigu išsiugdysite naują valgymo įprotį, pakeisite organizmo energijos šaltinį. Kaip ir automobilis, kuriam kils problemų važiuojant su naujais degalais, jūsų organizmas pripratęs prie ankstesnės mitybos, todėl yra jautrus pokyčiams. Naujas maisto grupių balansas arba didesnio kiekio daugiau iššūkių organizmui keliančių produktų, pvz., visadalių grūdų, skaidulų ir anklodinių įtraukimas į racionalią gali lemti dujų perteklių.

Kviečių ir žemės riešutų, kaip alergijos maistui pavyzdžio, piktograma

Alergija maistui

Keksiuko piktograma, vaizduojanti didelį cukraus kiekį mūsų patiekaluose

Per daug cukraus

Kraujo gliukozės matavimo diabeto kontrolėi piktograma

Diabetas

Žirnių piktograma kaip daržovių, kuriose yra didelis skaidulų kiekis, pavyzdys

Ankštiniai ir didelis skaidulų kiekis

Kitos priežastys

Kitos pilvo pūtimo priežastys

Tai, kad susidaro dujų, yra normalu. Taip pat normalu jas išleisti. Per dieną žmogus išleidžia 470 - 1410 ml dujų, vidutiniškai per 14 kartų. Tačiau skirtingų žmonių organizme susidarančių dujų tūris ir jų susidarymo dažnumas labai skiriasi. Didelį pilvo pūtimą ir meteorizmą gali sukelti skirtingi dalykai.

Pilvo pūtimo ir dujų kaupimosi mechanizmas yra sudėtingas. Bet kuriuo metu vidutinio žmogaus virškinimo sistemoje yra 100-200 cm3 dujų. Dujų tūris padidėja nurijus oro ar išgėrus gazuotų gėrimų. Paprastai šios dujos absorbuojamos į kraujotaką ir mes jas iškvepiame. Arba jos tiesiog pašalina per išangę. Jeigu ši sistema sutrikdoma, dujų perteklius gali kauptis mažų burbuliukų pavidalu, o tai sukelia pilnumo jausmą ir pilvo pūtimą.

  Jauna moteris, kurią vargina pilvo pūtimas menstruacijų metu, susigūžusi ant grindų ir kaire ranka susiėmusi už pilvo
  Jauna moteris, kurią vargina pilvo pūtimas menstruacijų metu, susigūžusi ant grindų ir kaire ranka susiėmusi už pilvo

  Daug moterų skundžiasi, kad patiria pilvo pūtimą menstruacijų metu. Hormonų pusiausvyros sutrikimas gali sulėtinti virškinimo sistemos darbą ir taip sukelia pilvo pūtimą.

  Pilvo pūtimo varginama nėščia moteris užsimerkusi sėdi ant sofos. Partneris ją ramina ir laiko apglėbęs rankomis
  Pilvo pūtimo varginama nėščia moteris užsimerkusi sėdi ant sofos. Partneris ją ramina ir laiko apglėbęs rankomis

  Panašiai kaip menstruacijų metu, pilvo pūtimas gali atsirasti ir nėštumo metu.

  Priežastys

  Kas padeda nuo pilvo pūtimo laikantis dietos?

  Štai ir vėl: ką tik pavalgėte, regis, sveikus pietus ir vis tiek jaučiate spaudimą skrandyje. Toliau pateikiame keletą patarimų, kaip sumažinti pilvo pūtimą:

  Švelnus pilvo masažas išilgai storojo žarnyno gali padėti išjudinti žarnyne įstrigusias dujas.

  Fizinis aktyvumas pvz. pasivaikščiojimas, gali išjudinti žarnas, o tai padės išleisti dujų perteklių.

  Įrodyta, kad Espumisan® veiklioji medžiaga simetikonas yra veiksmingas preparatas nuo pilvo pūtimo. Viena Espumisan® dozė gali greitai palengvinti daugelį su dujomis susijusių simptomų, pvz., meteorizmą ar pilvo pūtimą. Veiklioji medžiaga simetikonas paveikia dujų burbuliukų, susidarančių virškinimo sistemoje, paviršiaus įtampą ir išlaisvina dujas, o tuomet jos gali būti absorbuojamos arba išleidžiamos.

  Palengvinimas

  Espumisan® - greita pagalba, kai pučia pilvą!

  Dujų formavimasis ir išleidimas yra normalūs reiškiniai. Tačiau šiuolaikinis gyvenimo būdas gali pareikalauti daug pastangų. Įtemptas darbas, siekis suderinti pomėgius, šeimos gyvenimą ir visuomeninę veiklą gali kelti stresą ir skatinti pernelyg riebiai maitintis ar vartoti kitokį nesveiką maistą. Mūsų virškinimo sistema neįstengia su tuo susitvarkyti, tad gaminasi daug dujų. Jos kaupiasi pilve, todėl jaučiamės pilni ir išsipūtę. Diskomfortas pilve ir nekontroliuojamo dujų išleidimo baimė daugeliui žmonių savaime yra streso šaltinis.

  Simetikonas, Espumisan® veiklioji medžiaga, suteikia greitą ir patikimą palengvėjimą. Įrodyta, kad veiklioji medžiaga simetikonas yra veiksmingas preparatas nuo pilvo pūtimo. Viena Espumisan® veikliosios medžiagos dozė greitai palengvina daugelį su dujomis susijusių simptomų, pvz., meteorizmą.

  Espumisan® sudėtyje yra veikliosios medžiagos simetikono, kuris pakeičia dujų burbuliukų, esančių maiste ir virškinamojo trakto gleivinėje, paviršiaus įtampą, ir dėl to jie subliūkšta. Atpalaiduotos dujos gali būti absorbuojamos arba, veikiant žarnų peristaltikai, pašalinamos.

  Espumisan® Easy* 125 mg burnoje tirpstančios granulės

  Espumisan® burnoje tirpstančios granulės, kurių vienoje dozėje yra 125 mg simetikono, veiksmingam virškinimo sistemos sutrikimo simptomų, kuriuos sukelia dujos, palengvinimui.

  Espumisan<sup>®</sup> Lengvai pakuotė
  Espumisan<sup>®</sup> Lengvai pakuotė

  Espumisan® dozavimo formų įvairovė jūsų poreikiams

  Trys draugės geria kavą ir gerai leidžia laiką, kalbėdamos apie meteorizmą ir Espumisan<sup>®</sup>. Priekyje – Espumisan<sup>®</sup> 40 mg kapsulių pakuotės nuotrauka

  Espumisan® 40 mg minkštosios kapsulės

  Veiksmingam virškinimo trakto sutrikimų, kurie pasireiškia meteorizmu, simptominiam gydymui.

  Laimingas tėvas, apkabinęs besijuokiančią dukrą, išgėrusią Espumisan<sup>®</sup> L 40 mg geriamųjų lašų (emulsijos)

  Espumisan® L 40 mg/ml geriamieji lašai (emulsija)

  Lengvai nuryjami geriamieji lašai (emulsija), kurių vienoje dozėje yra 40 mg simetikono.

  Espumisan® Easy* 125 mg burnoje tirpstančios granulės *Medicinos priemonė

  Inovatyvi granulių forma pilvo pūtimui mažinti lengvai ir diskretiškai – nereikia užgerti vandeniu.

  Espumisan® TV reklama